Biyografi > Halil Koçak

  Halil Koçak Kimdir - Halil Koçak Resimleri - Halil Koçak Biyografisi - Halil Koçak Hakkında
  1983 Adana Doğumlu şarkıcı ilköğrenimi Ankara’da tamamlayıp, Liseyi Adana’ da tamamladıktan sonra İstanbul’ da halen Yeditepe Üniversitesi’ nde Mimarlık okumaktadır.

  Albüm prodüktörü Erol Köse Tam 2 yıl uğraştık ama bence yılın albümü oldu demektedir. Albüm 10 şarkı ve 2 versiyon toplam 12 şarkıdan oluşmaktadır.


  Müzik Dünyamıza 2005 yılında hiç adı sanı yokken birden bire Sezen Aksu ya verdiği o yılın hit şarkısı İkili Delilik ile tam tarifi ile tepeden inme giren yetenekli genç besteci Halil Koçak sesinin de güzel olması nedeniyle prodüktörü Erol Köse nin ısrarını da ciddiye alarak kendi bestelerinden oluşan albümünü müzikseverlerle buluşturuyor.

  Genç besteci Sezen Aksu dışında müzik dünyasının bir çok ismine hit şarkılar vermişti. Bunların arasında Özcan Deniz - Eyvallah, Murat Boz - Üzüleceksin, Bengü - Taktik, Sevda - İçime İşlerken \ Annem gibi, Bu Gece \ Yurtta Aşk gibi şarkıları dikkat çekmiştir.Yeni çıkacak Sibel Can ve Levent Yüksel albümlerinde de sanatçının birer şarkısı yer alacaktır.


  Tüm Aranjeleri akustik tatta olan albümün müzik yönetmenliğini Murat Yeter yapmış olup kayıtlar Ozan Doğulu- Kenan Doğulu kardeşler stüdyolarında yapılmıştır. Ana Kuzusu adlı albümün ilk klibi Doğudan Doğanım adlı şarkıya Emre Aydın, Manga, Aylin Aslım, Yüksek Sadakat klipleriyle dikkat çeken ve ödüller alan ünlü sinema yönetmeni Gürcan Keltek tarafından 16 mm sinemascope teknolojisiyle çekilmiştir. İstanbul manzaralarıyla zenginleşen klibin özel renk ayarları Digital Sanatlar stüdyolarında yapılmış ve klibe eski nostaljik bir hava verilmiştir.


  Sezen Aksu'nun 'İkili Delilik' şarkısının ödüllü bestecisi Halil Koçak' ın eserlerini çok beğenen Ajda Pekkan; Koçak'ın ilk albümü için düet teklif etti. 'Nikah' adlı şarkı için birlikte stüdyoya giren ikilinin düeti, fabrikada basım aşamasında olan albüme son anda ekletildi.


  Albümün prodüktörü Erol Köse, Ajda Pekkan'ın Halil Koçak' a verdiği destekle ilgili şunları söyledi: "Şoke olduk, hiçbir beklentisi olmadan gelip vokal falan değil, resmen düet yaptı Ajda Hanım... Bu insan çok ama çok yüce, aşmış bir diva!" Ajda Pekkan ise, düzenlemesini Murat Yeter' in yaptığı 'Nikah' adlı şarkının bu yazın hiti olacağına inandığını söyledi. Halil Koçak, yakında piyasaya çıkacak albümünün ilk klibini 'Doğudan Doğanım' adlı şarkıya çekti.
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Halil Koçak Resimleri