Biyografi > Süreyya Saraç

  Süreyya Saraç Kimdir - Süreyya Saraç Resimleri - Süreyya Saraç Biyografisi - Süreyya Saraç Hakkında


  Süreyya Saraç 1938

  1938 yılında Rize'de doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Rize'de, Yüksek öğrenimini İstanbul Ünv. Orman Fakültesinde Orman Yüksek Mühendisi olarak tamamlamıştır.

  Futbol yaşantısına 1954 yılında Rize karmasında başlayıp, 1957 Rize Fener Gençliğe transfer olmuştur. Ancak Yüksek öğrenimi nedeniyle İstanbul'da spora ara vermiştir. Sarıyer Spor Klubünün yöneticilerinin, bir amatör maçta seyredip beğenisiyle Sarıyer Spor Klubüne transfer edilmiştir.

  1959-60 senelrinde Sarıyer Spor Klubünde santrafor olarak bir çok maçta görev almış ve goller kaydetmiş olan Süreyya'nın, Sarıyer-Davutpaşa maçında 5 gole imza atmış olması, halen klüpte kırılamayan bir rekor olarak kalmıştır.

  Memuriyet hayatı içinde Giresun Orman Bölge Müdürlüğü Ana Tamirhane Müdürü, Trabzon Orman Bölge Müdür Muavinliği, Marmara Orman Bölge Müdürlüğü Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü, Bafra ve Yusufeli İşletme Müdürlüğü yapmıştır. Orman Bakanlığı tarafından üsütün hizmet belgesine sahiptir. Süreyya Saraç evli ve 4 çocuk babasıdır.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız