Kadınca > Kekemelikte anlayış çok önemli

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Kekemelik tedavisinde aile ve konuyla ilgili çalışma yapan merkezlerin işbirliği çok önemli. İlgi ve anlayış ise ilk basamak.

  Kekemelik pek çok kişinin sosyal yaşamını iş hayatını etkileyen önemli bir sorun. Kekeme olan çocuk toplum içine çıkmaktan kaçınıyor, zamanla içine kapanarak arkadaşlarından ve çevresinden uzaklaşarak yeteneklerini de bir türlü gösteremiyor.

  Eğitim etkili
  Kekemelik tedavisinde ailenin tutumu ve yardımcı merkezlerin de önemi büyük. Loggita Konuşma Merkezi yetkilileri de bu sorunla mücadele etmede kişiyi sosyalleştirmenin, daha çok konuşması gereken ortamlar yaratmanın önemine değiniyor ve buna yönelik bir programları kişinin seviyesine uygun şekilde sunuyor.

  Nefes egzersizi
  Kekemelik tedavisinde çocuklardan daha kısa sürede sonuç alınabiliyor. loggita.com sitesinden alınan bilgilere göre kekemelik ile ilgili sorunların çözülmesinde doğru nefes almanın bile büyük önemi var.

  Sözünü kesmeyin
  Ailelerin de bu dönemde son derece anlayışlı olması çocuklarının sözünü sabırsız davranarak kesmemesi büyük önem taşıyor. Kendine güveni artan çocuk zamanla doğru konuşmayı da öğrenerek, sorunu çözüyor.
  Sagol cadikizcim bilgilerin icin
  haklısınız aile çoçuga anlayışla yaklaşmalı