Spor > Spora bakan darbesi!

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ''Eğer başarısız olan federasyon başkanı ve yönetimi gereğini kendileri yapmazsa, ben yasal yetkimi kullanarak görevden alacağım'' dedi.


  İsviçre maçından sonra yaşanan olaylarla ilgili olarak Futbol Federasyonu hakkında denetim hakkını kullanmayı düşündüğünü söyleyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:


  ''Futbol Federasyonunun özel bir konumu olduğu için benim bu federasyon hakkında sadece denetleme yetkim var. O da Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından yapılan denetim sonrası bana verilen rapor doğrultusunda lüzum görülürse mümkün, ancak İsviçre maçı sonrası yaşanan olaylardan dolayı Başbakanlık Teftiş Kurulu'na böyle bir denetimi yaptıracağım. Hazırlanan rapor doğrultusunda da hareket edeceğim. Türkiye'yi spor yoluyla tanıtanlar, Türkiye'yi küçük düşürücü davranamazlar. Aksi takdirde bunun cezasına katlanmak zorunda kalırlar.''


  Şahin, federasyon başkanlarına mazbatalarını verirken, 1 yıl sonra başarılarının ölçüleceğini söylediğini ifade ederek, ''Bu 1 yıllık süre doldu. Şimdi bu değerlendirmenin yapılması için oluşturduğumuz komisyon çalışmalarını tamamlamak üzere. Eğer başarısız olan federasyon başkanı ve yönetimi gereğini kendileri yapmazsa, ben yasal yetkimi kullanarak görevden alacağım'' dedi.
  Sayın bakanımıza katılıyorum şuanki federasyon başarısız bir yönetim ortaya koymaktadır. İnşallah gereğini yaparlar.
  Geregini Yapmazlar usta yapmazlar böyle gelmis böyle gider
  Bakan geç bile kaldı..
  BU saatten sonra yapsalar ne yazar
  geregi kesinlikle yapilmali. bu federasyon kendi basina gidecek erdeme sahip degil. daha fazla zarar vermeden bakan bunlari görevden almali
  bakan doğru söyledi