Spor > Barcelona'da ilk günün en hızlısı Paffett

  DTM 2005 sezonu şampiyonu Gary Paffett, kış testlerinin ilk gününde uzun zaman sonra bindiği Formula1 aracının kokpitinde etkileyici bir performans sergiledi. Pazartesi günü Barcelona'da gerçekleştirilen terstlerde Paffett en hızlı tur zamanını atmayı başardı.
  Britanyalı pilot Alman Binek Otomobiller Şampiyonasındaki başarısından sonra Mercedes tarafından ödüllendirilerek McLaren ile bu sezon bazı test programlarına katılabilecek. Paffet ilk test gününde 2003 yılından bu yana ilk kez F1 aracına binmesine rağman takım arkadaşı Alez Wurz'un -0.079 saniye önünde bir derece elde etmeyi başardı.

  Bunun yanında Wurz güne problemlerle başladı. Alex'in aracı henüz ilk turunda vites kutusunda yaşanan sorun nedeniyle stop edince servis alanına çekildi ve burada bu sorun giderilmeye çalışıldı. Wurz 45 dakika sonra piste dündü ancak 10 tur atıp günü tamamlamak zorunda kaldı.

  McLaren test pilotları dışında pistte turlayan tek pilot Nick Heidfled oldu. Heidfeld yeni takımı BMW-SauberF1 ile toplam 30 tur attı ancak elektronik nedeniyle aracı stop edince günün ikinci kırmızı bayrağının sallanmasına neden oldu. Heidfeld Paffett'in yaklaşık 1 saniye gerisinde kalarak günü üçüncü sırada tamamladı.

  TEST SONUCLARİ

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  BiLGiLeR iCiN TeSSeKüRLeR
  paylasimin icin cok saol
  haber için saol