Spor > Nouma ve İlhan Mansız gelsin mi?

  Anlaşıldı ki Türk halkı hırçını seviyor, tribünlere oynayan futbolcuları bağırına basıyor ve unutamıyor. Bu düşüncemin en büyük kanıtları ise Beşiktaş taraftarlarının İlhan Mansız ve Pascal Nouma'ya gösterdikleri sevgi seli.

  Ben böylesini görmedim... Pascal İnönü'ye ayak basana kadar belki de hiçbir yabancı futbolcuya, ona gösterilen ilgi gösterilmedi. Uche centilmenliğiyle sevildi, Okocha kırmızı ayakkabılarıyla sevildi, Popescu ağırlıyla saygı gördü. Ama hiçbir zaman onlara tapılmadı.

  Nouma elini şortunun içine soktu, her gece barlarda gezdi... Uğruna 'Pascal bizi discoya götür'dendi. Modayı takip etti, tarz açısından farklıydı. Leeds'de ortalığı karıştırdı ama hiçbir taraftar ona tepki göstermedi.

  Acaba bu sözü bir Türk futbolcusu söylese onun hakkında ne düşünülürdü: "Ahmet Dursun çok 'güzel' bir erkek. Evet onu, çok sevdim. Çünkü kullandığı parfüm beni çok etkilerdi. Ellerine krem sürerdi, giyimi beni çekerdi, saç stiline bayılırdım. Onunla gerçekten güzel bir "arkadaş" ilişkimiz vardı. Bazen basın önünde bilerek birbirimize yakınlaşırdık, yani rol yapardık"

  Bir Türk futbolcu teknik direktörünün kafasına bir telefon fırlatsa ıskalasa sonra diğer telefonunu da fırlatsa kamuoyundan nasıl tepki görürdü?

  "Ben psikopatım ama taraftar benden daha psikopat" sözünü hangi Türk futbolcu söyleyebilirdi?

  Kim gelip İnönü'nün çimlerini yerdi?

  Bu ülkeden farklı tarzları ve özel yaşamları nedeniyle birçok yabancı futbolcu gönderildi. Hepsi de unutuldu... O hariç... Pascal Nouma

  Onun özelliklerinde birisi daha var. İlhan Mansız. Yaklaşık 2 ay önce İlhan için İstanbul'dan Ankara'ya röportaja gittim. Gördüğüm İlhan farklıydı. Daha olgundu, daha sevecendi, daha arkadaş canlısıydı. Sanki agresifliği kalmamıştı. Antrenman bitmiş o kaleciyi de alarak çalışmaya devam etmişti. Belki de Beşiktaş'ın tekrar gözüne girebilmek için, 'Çarşı' ile tekrar buluşabilmek için...

  İlhan da az değildi...

  Farklı bir moda anlayışı vardı aynı Nouma gibi. Diğer arkadaşları antrenmana arabalarıyla gelirken o motorsikletle geliyordu. Bir ara kendisini görüntülemek isteyen gazetecileri dövmeye kalktı. Şampiyon olduktan sonra yapılan partide diğer arkadaşlarının aksine farklı görüntüler sergiledi. 2002 Dünya Kupası'ndan sonra ise Japonların sevgilisi oldu.

  Ne dersiniz? İkisi tekrar Beşiktaş forması altında birleşseler. Nasıl olur? Şampiyonluk gelmez ama tribüne seyirci mi gelir yoksa her ikisi de olabilir mi?


  Ahmet Sivaslı...
  KurtJara ÖzeLLikLe TşkLer Yazi İcin Cok güzeL Bir Yazi

  PascaLa Ve iLhana DuyuLan sevgi Gercekten oLanüstü Bir Sevgiydi ikiside gideLi uzun bir zaman oLdu Ama Son Zamanlar Beşiktaşın kötü gisidinde Maclardan Sonra Yönetim İstifa PascaL Nouma Buraya Gibi LafLar EdiLio iLhan icinde Bence ikiside güzeL top oynuyordu ne kadar hircin olsalarda iyilerdi benim icin bende isterim ikisinin tekrar Bjk geLmesini

  PascaLin İstanbuLa geLdiginde TvLerden aLinan bir Görüntü var Taraftar sevgisini bir daha Gösterdi orda

  :download:

  Sifre : Kasif
  Walla bence supeRrr olur
  gelsin tabi
  kesinlikle gelsin
  bence nouma gelsin ilhan cıvık yakışmaz beşiktaşa
  pascal nouma çokmu katı serhatbey..
  gönderilen adam neden tekrar alınır takıma..Bu sefer kendini padişah zannedecektir kendini tek kurtarıcı olarak görür..Bizi ne kadar hüsrana uğratsa da karakartalıma böyle birini yakıştıramıyorum....SON KARARIM..
  tabıkı gelsın ya herzaman ıyı kısılerın yerı vardır takında
  bence ilhanda gelsin Nouma da gelsin ewellah biz beklıyoz Carsı olarak
  eline sağlık kardes
  eline sağlık kardes
  HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK İKİSİNEDE GELMESELERDE KALBİMİZDELER
  Başkanımız nouma konusunda son noktayı koydu. Nouma beşiktaşın etik kurallarına aykırı hareket etmiştir. ve arık beşiktaşa geri dönemez dedi. ama belki ilhan devre arasında gelseydi fena olmazdı...