Sanat > NARNIA Aslan, Cadi ve Dolap

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Filmstart: 22.12.2005
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  İrlandalı yazar C.S. Lewis'in, tüm dünyada 100 milyon satan Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) adlı 7 ciltlik serisinin ilk kitabı Aslan, Cadı ve Dolap'tan (The Lion, the Witch and the Wardrobe) Andrew Adamson'ın uyarladığı aynı adlı film 2006'nın ilk ayında seyirciyle buluşuyor.

  yaşlı bir profesörün evinde saklambaç oynarken tesadüfen keşfettikleri bir gardrop sayesinde yepyeni dünyalara açılan dört çocuğun öyküsü üzerine kurulu.

  Dolabın öbür tarafındaki kapıyı açan dört çocuk, o andan itibaren Adolf Hitler'in hava kuvvetlerinin bombaladığı İkinci Dünya Savaşı İngiltere? sinin kabus gibi ortamından çıkıp Narnia adıyla bilinen paralel evrene geçiş yaparlar. Burası konuşan hayvanları ve mitolojik yaratıklarıyla peri masallarındakine benzer büyüleyici bir yerdir.

  Ancak Narnia ülkesi çılgın bir büyücünün uyguladığı buzlu iksirin etkisi altındadır. Beyaz Cadı Jadis tarafından lanetli büyü yapılarak hiç bitmeyen bir kış yaşamaya mahkum edilmiştir.

  Pevensie kardeşler, Beyaz Cadı'nın Narnia ülkesini sonsuza kadar kış mevsimine ve devasa bir derin dondurucu evrene mahkum ederek cezalandırma/köleleştirme girişimine karşı görkemli bir mücadeleye girişirler.

  Bu konuda en büyük desteği ise, Narnia'nın mistik ve bilge kişilikli Aslan'ından alacaklardır.

  Almanya'da 08.12.05 den itibaren sinemalarda!!

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  $imdi Bu Film Icın Alamanyalaramı Gitcez Hem Bana Alamanca Bilen Biride Lazım Yok Yok O Bize Gelsin Daha Iyi Film Guzele Benziyor

  Paylaşımın Icın Tesekkurler eßRuLy
  pardon Change

  Türkiye'de 13.01.06 dan itibaren sinemalarda!!

  yani bizden daha gec
  eline, emeğine sağlık
  teşekürler


  tsk
  ellerine sağlık arkadasım
  valla ne soylesem az cok guzel bır hızmet
  bütün üye arkadaşlara merhaba dostluk saglık ve mutluluk içinde uzun beraberliklere..
  Filmi izledim güzeldi ama konuları çok hızlı geçmişler.. Filmin içinde geçen savaştan birşey anlamadım oldu bittiye getirilmiş gibi birşey.. Daha detaylı çekilebilirdi.. Filmdeki bir çok olay yarım kalmış.. Daha iyi bir film olabilirdi diye düşünüyorum.
  saol ebruli
  izlenecek bir film
  SAĞOLLL
  Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
  easfaşksjfg
  asdasdasdasafwgdfhdfhf
  usta sagol
  eski yeni hicbir flimin linklerini bulamiyorum oder linklermi yok sadace reklam