Magazin > Sin City

  80'li yılların en çok övgü almış grafik romanları genellikle Frank Miller imzası taşır. Film noir atmosferinde, ABD'deki hayali bir günah şehrinde yaşanan olayları anlatan epik, erotik ve grafik şiddetin dorukta olduğu Sin City için de durum farklı değildir.Sin City mitosunun ilk kahramanı olan iri yarı, acımasız ama duygusal Marv, hayatının kadını Goldie'yle tanışıp ilk gecelerinin sabahında onu ölü bulur. Suça sıfır tolerens düsturuyla hareket eden polis teşkilatı, tek sanık olduğu için artık sürekli ensesindedir. Ancak Marv sağlam kazıktır ve yunanlı epik kahramanlara taş çıkartan bir direnci, ve yüreğinde durmadan yanan intikam ateşi vardır. Meksikalı yönetmen Robert Rodriguez, bu kült çizgi romanı beyazperdede de ölümsüzleştirmek için eşsiz bir seçim. Yazıp, yönetip, müziklerini yaptığı bu yapımda yer alan Steve Mickey Rourke, Benicio del Toro, Bruce Willis ve sayısız başka yıldızı bir araya toplayan şeyin onun karizması olduğundan kuşkumuz yok. Bir de tabii Frank Miller'ın her zaman kazanan tarafta yer alan bir isim olması belki...

  Filmin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz!!!İzleyin
  bakıcez
  paylasımınız icin saolun arkadaslar
  Ünlü yıldız Angelina Jolie, "Günah Şehri-Sin City" adlı yapımın ikincisi için kamera karşısına geçecek. Filmin çekimlerine, hamile olan Jolie'nin çocuğunu doğurmasının ardından başlanacak.

  İnternetteki "imdb" sitesinin haberine göre, filmin başrol oyuncusu Rosaria Dawson, Jolie'nin filmde kendisiyle birlikte rol almak için çok hevesli olduğunu ve yakın zamanda film için mukavele imzalayacağını belirtti.

  Yönetmenliğini Robert Rodriguez ve Frank Miller'ın üstleneceği filmin çekimlerine, Jolie'nin hamileliği nedeniyle bir süre sonra başlanacağını anlatan Dawson, "Yönetmen, Angelina Jolie ile çalışmayı çok istiyor. Ama o da hamile olduğu için film bekleyecek" açıklamasında bulundu.

  Film, Frank Miller'ın "A Dame to Kill For" ve "Lost, Lonely and Lethal" adlı hikayelerinden beyaz perdeye uyarlanacak. Filmde diğer rolleri, Jessica Alba, Clive Owen, Michael Madsen, Brittany Murphy, Mickey Rourke ve Michael Clarke Duncan üstlenecek.

  "Günah Şehri" adlı filmin ilki geçen yıl gösterime girmiş ve filmde Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Clive Owen, Brittany Murphy, Rosario Dawson, Benicio Del Toro, Elijah Wood, Josh Hartnett, Michael Clarke Duncan, Michael Madsen gibi birbirinden ünlü yıldızlar kamera karşısına geçmişti.
  Birinciyide izlemek lazim tabiiki.. Angelina Jolie'nin filmleri zaten kacirilmamali..

  Tesekkürler kurtjara
  "Günah Şehri" ilk film image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Yönetmen: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
  Oyuncular: Bruce Willis, Mickey Rourke, Clive Owen, Jessica Alba

  Bağımsız sinemacı Robert Rodriguez ile efsanevi çizgi romancı Frank Miller'ın birlikte yönettiği ve Quentin Tarantino'nun konuk yönetmen olarak katkıda bulunduğu "Günah Şehri", her şeyden çok stiliyle öne çıkan bir film.
  En sert sokak dövüşçüsü yenilmez Marv (Mickey Rourke), tanrıça kadar güzel Goldie ile beraber olur, fakat onu yataında ölü bulur ve intikam peşindedir. Özel dedektif Dwight (Clive Owen) beladan kaçmaya çalışsa da o onu asla bırakmamakta ve bir polisin katledilmesiyle de arkadaşlarını korumak için ne gerekirse yapmaya çalışmaktadır. Ve de şehirdeki en son dürüst polis Hartigan (Bruce Willis) kariyerinin son saatinde, senatörün sadist oğlundan 11 yaşındaki bir kızı kurtarmak üzere bir grupla beraber işe koyulur, ancak beklenmedik olaylar gerçekleşecektir. Birbirinden farklı bu üç kahramanın öykülerini bir araya getiren yaşadıkları kent olacaktır: Suçun, fuhuşun, şiddetin kol gezdiği karanlık, yozlaşmış, sert, karanlık ve kırık kalpli Günah Şehri...


  Bu ilk film Günah Şehri tabiri caizse bir kara kalem çalışması gibi genel olarak siyah beyaz çekilmiş, filme izlerken sanki bir çizgi roman okuyor gibi oluyorsunuz.
  arkadaşlar zevk meselesi tabi ki ama ben bu filmi hiç beğenmedim..sürükleyici değil çok kopuk geldi bana ve kurtjara nın dediği gibi siyah beyaz...
  2 serisini de büyük bir heycanla bekliyorum saol
  Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...