Kuranda Yıldızname Nasıl Bakılır - Yıldızname Nedir

Son güncelleme: 11.01.2024 06:44
 • yıldızname ve burçlar - Ebced hesabı yıldızname - Ebced i Sagir nedir - yıldızname hakkında - yıldızname bakmak - Kuranda Yıldızname Nasıl Bakılır bilgi - kuranda yıldızname bak

  Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.

  Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

  Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

  Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

  A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7

  B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6

  C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10

  Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7

  D=4 H=8 L=6 P=2 U=7

  kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

  1 Kalırsa KOÇ

  2 Kalırsa BOĞA

  3 Kalırsa İKİZLER

  4 Kalırsa YENGEÇ

  5 Kalırsa ASLAN

  6 Kalırsa BAŞAK

  7 Kalırsa TERAZİ

  8 Kalırsa AKREP

  9 Kalırsa YAY

  10 Kalırsa OĞLAK

  11 Kalırsa KOVA

  12 Kalırsa BALIK


  Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.
  Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

  Yıldıznamede insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler geçirebilecekleri kazalar hatalar iyi olaylar bellidir.

  Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi yada manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.
  Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım yada macunlarla tedavi şekli önerir.Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.

  Manevi hastalıklardan kastımız ise kişinin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Yada doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Yada koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş yada büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm üretecektir.

  İsminizin Ebced Değeri Ne İşe Yarar - Yıldızname Burcunuzu Bulmak


  İsminizin ebced değeri, kendi kişisel yıldıznamenizi bulmanızı sağlar. Yıldızname burcunuzu bulmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz;

  AŞAMA 1. İsminizin ve annenizin isminin ebced değerini bilmek:

  İsminizin ve annenizin isminin Arapça yazılışını biliyorsanız; aşağıdaki ebced tablosundan her isim için harflerin sayı değerini bir kağıda yazın ve tek tek toplayın;

  A) Şeddeli harfler iki defa hesaplanır. Örneğin مُحَمَّدْ (Muhammed) isminde ح'dan sonra gelen م'nin üzerinnde şedde olduğu için م'nin ebced değerinin iki katı alınır. Yani 40 x 2 = 80.

  B) Arap alfabesinde لا (Lamelif) diye geçen harf, aslında ل (Lam) ve ا (Elif)'in bitişik yazılmış şeklidir. Bu yüzden bu harfin ebced değeri hesaplanırken Lam ve Elif'in ebced değerlerinin toplamı alınır. Yani;

  Lam = 30.
  Elif = 1.

  Lamelif = 30 + 1 = 31

  İsminin Arapça yazılışını bilmeyenler, Ebced İsimler Sözlüğü sayfasından isimlerinin ebced değerlerini öğrenebilir. Eğer aradığınız isim, Ebced İsimler Sözlüğü'nde yoksa Ziyaretçi Defteri'nden ebced değerini öğrenmek istedikleri isimleri yazabilirler.

  AŞAMA 2. İsminizin ebced değeriyle anne adınızın ebced değerini toplamak:

  Örneğin İsminiz Ali ve annenizin ismi de Yasemin;

  Ali على ( Ebced Değeri: 110 )

  Yâsemin (Yasemin) ياسمين ( Ebced Değeri: 161 )

  Şimdi bu iki ismin ebced değerini topluyoruz. 110 + 161 = 271.

  AŞAMA 3. Anne adıyla isminizin toplamını 12'ye bölüm kalanı bulmak:

  Şimdi Ali ile Yasemin'in ebced değerinin toplamı olan 271 sayısını 12'ye böleceğiz ve kalan bakiyeyi bulacağız...

  271 / 12 = 22, Kalan 7.

  Sağlaması (12 x 22) + 7 = 271

  Bize gereken bölüm; yani 22 değil... Kalan; yani 7.

  Aşama 4. Kalan'ın değerine göre Yıldızname burcunuzu bulmak:

  Eğer kalan,

  0'sa, yani küsüratsız bölünüyorsa, yıldızname burcunuz BALIK'tır.
  1'se, yıldızname burcunuz KOÇ'tur.
  2'yse, yıldızname burcunuz BOĞA'dır.
  3'se, yıldızname burcunuz İKİZLER'dir.
  4'se, yıldızname burcunuz YENGEÇ'tir.
  5'se, yıldızname burcunuz ASLAN'dır.
  6'ysa, yıldızname burcunuz BAŞAK'tır.
  7'yse, yıldızname burcunuz TERAZİ'dir.
  8'se, yıldızname burcunuz AKREP'tir.
  9'sa, yıldızname burcunuz YAY'dır.
  10'sa, yıldızname burcunuz OĞLAK'tır.
  11'yse, yıldızname burcunuz KOVA'dır.

  Ali'nin kalan sayısı 7'ydi; demek ki bu durumda yıldızname burcu TERAZİ...

  AŞAMA 5. Yıldızname burcunuzu okumak:

  Artık yıldızname burcunuzu öğrendiniz ve sıra yıldızname burcunuzu okumaya geldi;

  Bilindiği gibi yıldızname burçlarında her burç ikiye ayrılır: Erkekler için ve kadınlar için... Ali'nin yıldızname burcu Terazi'ydi. Demek ki okuması gereken yer Terazi Erkeği olmalıdır...

  SONUÇ ve ÖNEMLİ bir hatırlatma: Yıldızname yorumları, sadece eskiden beri var olan Anadolu'daki halk inanışlarını dile getirir ve bir gerçeklik belirtmez. Bu tür yorumların İslamiyet'le bir alakası yoktur. Bu paylaşımlar, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Yani, eskiden insanlar bu tür şeylere inanırlarmış, Anadolu kültürünün bir parçasıymış vs.

  Yani bütün bunlar, sadece eski halk inanışlarıdır. "Fala inanmayın falsız da kalmayın." derler ya. Sadece biraz eğlenmek, hoş vakit geçirmek için okunabilir. Ama GELECEĞİ ALLAH'TAN BAŞKA HİÇKİMSENİN BİLMEDİĞİ ve BİLEMEYECEĞİ asla unutulmamalıdır.

  Bu bilgiler, İSLAMİ BİLGİLER DEĞİLDİR. Sadece eski Anadolu inançlarıdır. Tüm bunları okurken lütfen bu uyarıyı hiç aklınızdan çıkarmayın.
#12.01.2011 09:07 2 0 0
 • Çok teşekkürler..
#13.09.2011 23:29 1 0 0
 • Eline saglik cok tewekkurler
#30.09.2011 15:26 1 0 0
 • İyi günler benim annemın ismi hülya benim ısmim Ozge doğum tarihim 15.07.1993 ben ebced rakamlarına göre burcumu ögrenmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevınırım şimdiden teşekkürler :)
#10.08.2012 15:38 0 0 0
 • Eğer kitap yükleyebilirsiniz Ansiklopedik Yıldızname Burçlar El Falı Rakamlar Saatler ve Büyülerin Çözümleri
#11.10.2012 11:03 0 0 0
 • yıldızname - yıldızname nedir
#23.10.2012 08:38 0 0 0
 • Buradan yıldızname burcunuzu orjinall Arap harfleriyle hesaplayarak öğrenebilir, isimlerinizin Arapça yazılışını öğrenebilirsiniz.
#25.11.2012 02:59 0 0 0
 • Rabbimizin haram kıldıgı bir fiil ve eylemdir. Birde ayetlerle ebcet, cifir, yıldızname yasaklanan davranışlar olmasına karşın harfler veya rakamlar kullanarak "gaybi" konulardan haber alabilme hastalıgından Rabbim bizleri muhafaza eylesin.Vahyi hayatın tümüne dahil edip kulluga zarar verecek fiil ve eylemlerden uzak olunması niyazıyla


  maide suresi 3. Ayette


  Ölü eti, kan, domuz eti, Allah’tan başkası adına kesilen, boğulmuş, vurulmuş, yüksek bir yerden düşmüş, boynuzlanmış yırtıcı hayvan tarafından yenmiş, -(henüz canlıyken yetişip) kestikleriniz hariç,- dikili taşlar üzerine boğazlanan (hayvanlar) ve fal oklarıyla kısmet aramanız size haram kılındı. Bunlar fısktır (günahla yoldan sapmadır.) Bugün inkâra sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçip beğendim. Kim ’şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa’ -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir.) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

  maide suresi 90. Ayette ise

  Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.

  Unutmayalım ki gayb tümüyle Allaha aittir ve Hesap Görücü olarak Rabbimiz yeter.
#15.05.2013 11:16 0 0 0
 • Paylaşım için Teşekkürler
#13.10.2022 16:20 0 0 0
#11.01.2024 06:44 0 0 0