Xbackup

Son güncelleme: 05.07.2011 11:46
Han Han foto
 • iphone restore - xbackup ile yedek alma - iphone yedekleme

  Uygulamayı epey zaman oldu yükleyeli fakat her backup uygulamasının hayal kırıklığına uğratması (pkgbackup,backtodeb) sebebiyle denemeden konusunu açmak istemedim. Bugün telefonu restore ettim ve mucizeye şahit oldum :) Cydia da restoreden önce ne varsa 2-3 dakikada geri yüklendi.

  Uygulama repo.insanelyi.com reposunda mevcut. Uygulamaya girdiğimizde backup ,restore ve sources sekmelerinin olduğunu görüyoruz. Backup sekmesinden yedeğimizi alıyoruz.

  Xbackup 0.4-1 Deb Dosyası indirmek için -- > Download

  noimage

  backup dosyası tarih ve saati ile birlikte ekranda görülüyor

  noimage

  üzerine tıklayıp upload diyoruz.dosyalarımız kaydoluyor servera.(nereye upload ediliyor bir fikrim yok ) telefonu restore ettikten jailbreak yapıp sonra cydiadan xbackup ı kuruyoruz.uygulamadaki restore sekmesine gelip download diyoruz.backup dosyamız inmiş oluyor.inen backup dosyasına tıklayıp restore diyoruz. (arkadaşlar bu yolu tavsiye etmiyorum.alttaki alternatif metodu deneyin )

  noimage

  noimage

  işlemler bittiğinde cydiadan ne yüklediysek kurulmuş oluyor.ayrıca sourcelerde geri geliyor.


  Alternatif yol (bu yol daha garanti)


  backup dosyaları var/mobile/library/cybackup klaörüne kaydoluyor.bu dosyayı pc ye yedekleyebilir.yada ifileden girip mailinize yollayabilirsiniz .telefonunuzu restore ettikten sonra cydiadan xbackup ve ifile uygulamalarını kuruyoruz.sonra ifunbox aracılığı ile (pc ye almışsak dosyaları ) yada ifile ile (maile yedek aldıysak ) var/mobile/library/cybackup klasörüne atıyoruz.sonra xbackup uygulamasını açıp restore sekmesine geliyoruz.backup dosyamızı seçiyoruz ve restore diyoruz.

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage


  alıntıdır.
#05.07.2011 11:46 0 0 0
 • Xbackup Konusuna Benzer Konular
 • Böyle bir şey olamaz.! Hiç alakalı konu bulamadık.
 • Plastik Gıda Ambalajı 05.07.2011 11:46