VEET´DEN GENÇLERE KİŞİSEL BAKIM SEMİNERLERİ

Son güncelleme: 26.08.2006 19:09
 • noimage

  Veet, Türkiye çapında 220 lise ve 43 üniversitede toplam 334.000 genç kıza ulaştı. Firma adına, Mayıs- Haziran ayları boyunca liselerde eğitim seminerleri veren Uzman Psikolojik Danışman Pınar Ekşi, gençlere kişisel bakım sırlarını ve ergenlikle başa çıkma yollarını anlattı.

  Toplam 28 şehirde gerçekleştirilen seminerlerde cildin yeni hücrelerini oluşturan uykunun en iyi güzellik iksiri olduğunun altı çizildi. Sporun stresi azaltması, uyku düzenine yardımcı olması ve mutluluk hormonu salgılatması nedeniyle son derece yararlı olduğuna değinilen Veet seminerlerinde genç kızlar, pratik ve sağlıklı depilasyon yöntemleri ile ilgili de bilgilendirildi. Yaz aylarında daha çok önem kazanan, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri içinde ağda ve sir ile tüy dökücü kremin diğer yöntemlere göre üstünlüğüne dikkat çekildi. Seminerlerde, ağda ve sirin uzun süre pürüzsüzlük sağladığı vurgulandı. Veet Soğuk Ağda Bantlarının, ölü derinin atılmasını da sağlayarak cildi canlandırdığının ifade edildiği eğitim seminerinde bu yöntemin 4 haftaya kadar etkili olduğu belirtildi.

  Veetin seminerlerinde genç kızlara pürüzsüz bir yaz için şu önerilerde bulunuldu:

  " Kadın-erkek ayırımı olmaksızın 1 milyonu saçlı deride 4 milyonu vücutta olmak üzere 5 milyon kıl köküyle dünyaya geldiğimiz düşünüldüğünde, kurtulma yöntemlerinin doğru seçilmesi çok önemlidir,
  " Özellikle toplumumuzda bu alışkanlık, hem güzelliğin hem de temizliğin ön koşulu sayılır. Bu yöntemler içinde en kalıcı ve cildi en çok pürüzsüz kılan ağda ve sirdir. Ağda ve sir, tüyleri kökünden aldığı için 4 haftaya kadar pürüzsüz görünmeyi sağlar.
  " Tüy dökücü kremler, tüy kökündeki proteinleri çözerek çalışır. Bu yöntem, tıraş makinesi kullanım yöntemine oranla tüylerin en az iki kat daha uzun sürede uzamasını sağlar. Kesik ve yaralara yol açmayan tüy dökücü kremler, en kısa tüyleri bile kökünden alır.
  " Tıraş bıçakları, kılların çabuk uzamasına ve zamanla sertleşmesine yol açar. Vücudunuzu kesme ve sivilcelendirme riski vardır.
  " Elektrikli epilasyon aletleri son yıllarda çok gelişmesine rağmen, kıl dönmesi sorununu içinde barındırır.
#26.08.2006 19:09 0 0 0