Lolipop

Son güncelleme: 20.08.2007 19:21
 • noimage


  noimage
  noimage
  noimage
  noimage


  Hard Candy

  Vizyona Giriş Tarihi
  22.09.2006

  Türü
  Gerilim

  Ülke
  ABD

  Süresi ve Yapım Yılı
  103 dakika - 2005

  Yönetmeni
  David Slade

  Oyuncular
  Patrick Wilson
  Ellen Page
  Sandra Oh
  Jennifer Holmes

  Senaryo
  Brian Nelson

  Müzik
  Harry Escott, Molly Nyman

  Görüntü Yönetmeni
  Jo Willems

  Asla küçük kızlarla flört etmeye kalkma!

  14 yaşındaki zeki ve çekici genç kız Hayley, internette tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff ile tanışmak için bir kafede buluşur. Aralarındaki flörtleşme onları daha da yakınlaştırarak Jeffin dairesine kadar götürür. Bu, beklenmedik bir olayın başlangıcı olur. Hayley, uzun zamandır merak ettiği sırrı çözmek amacıyla Jeffin içkisine ilaç katar. Jeff kendine geldiğinde bağlanmış olduğunu görür.

  Hayley, Jeffin kendisinden önce de küçük kızları dairesine getirip getirmediğini öğrenme konusunda ısrarcıdır. Zira günlerdir kayıp olan Donna Mauerin tek şüphelisi olarak Jeffi görmektedir. Jeff inkar etse de, Hayleyin elinde, internetten öğrendiği, Jeffe suçunu kabul ettireceği pek çok ipucu bulunmaktadır...

  İngiliz yönetmen David Sladein yönettiği psikolojik gerilim filmi Lolipopun başrollerini Patrick Wilson (Jeff Kohlver) ve Ellen Page (Hayley Stark) paylaşıyorlar. İkiliye eşlik eden oyuncular arasında Sandra Oh (Judy Tokuda) ve Jennifer Hommes (Janelle Rogers) başı çekiyor. Filmin senaryosu Brian Nelson imzası taşıyor.

  Japonyada meydana gelen bir olaydan esinlenen Hard Candynin yapımcısı David Higgins, filmden önce uzun süre internet aracılığıyla yaşanan kadın erkek ilişkilerini incelemiş. Senarist Nelson ise, Hayley karakterini oluştururken okulda tiyatro dersi verdiği kız öğrencilerinden etkilenmiş. Filmdeki pedofil Jeff karakteri ise, oldukça sakin ve mükkemmel görünümlü bir kişilik özelliği çiziyor. Burada esas alınan, Hitchcockun da savunduğu, gerçek güvensizliğin mükemmel görünüm altında yattığı tezi olmuş.
#07.09.2006 22:01 0 0 0
 • günümüzde bu tarz ilişkilere çok rastlanıyor
  bu filmde bu konu iyice incelendi sanırım

  teşekkürler abi
#11.09.2006 08:20 0 0 0
 • Kurt teşekkürler..
#15.09.2006 17:39 0 0 0
 • Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
#20.08.2007 19:21 0 0 0