Photoshop Zincir Yapımı

Son güncelleme: 18.12.2011 08:12
 • Zincir Yapımı - Photoshop Dersleri - Zincir Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

  Her zamanki gibi ilk işimiz yeni bir layer açmaktır sonra Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz. Radius 75px önerilir

  noimage

  noimage

  Layer kutusunda bu son eklediğimiz şekli gösteren ufak resmin üzerine CTRL tuşuna basılıyken fare ile birkez tıklayın. Böylelikle şeklimizin hepsi seçilmiş olacak. Ardından Select menüsünden Modify => Contract 'ı açıyoruz ve 20px yapıyoruz..

  noimage

  Şeklin 20px dışından atarak seçim yapmış olduk

  noimage

  Şimdi klavyemizden delete tuşuna basarak içini siliyoruz

  noimage

  Zincirin bir halkasını oluşturduk şimdi efektlere ve yanyana dizmeye başlamadan önce bir de yan görünüşünü çizmemiz lazım. Yine yeni bir layer açıyoruz ve Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz.

  noimage

  İlk şeklimizin olduğu layer'ı seçiyoruz ve sağ tıklayıp Blending Optirons 'a giriyoruz. Şimdi işin en keyifli kısmına geldik. Efekt zamanı!

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage

  noimage

  Eğer hiç bir detayı atlamazsak böyle bir sonuca ulaşıyoruz

  noimage

  Efektleri uyguladığımız layer'a sağ tıklayıp Copy Layer Style diyoruz ve yatay şeklimize de Paste Layer Style diyerek efekti ona da uygulamış oluyoruz.
  Artık bundan sonrası biraz marifet gerektiriyor. Nasıl bir zincir oluşturacağınıza ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Diziliş bu şekildedir:

  noimage

  noimage

  Alıntıdır!..
#18.12.2011 08:12 0 0 0