Teknoloji > KIM ENGELELMİŞ VIRUSU TEMIZLEME

  Birkaç ay önce açılmış olan site, kullanıcılara messenger ortamında sizleri kimlerin engellediğini göstermeyi iddia ediyor.Tabi böyle birşey mümkün değil.Yazılımın amacı özel bilgilerinizi karşı tarafa yollamak.

  "Güvenli" Temizlik Aşamaları
  Zararlı yazılımı az önce indirip kurdum.Svchost.exe olarak görev yöneticisinde çalışmaya başlıyor.Yani bir sistem hizmeti olarak saklanmaya çalışıyor.Belli bir süre sonra system tray'de yüzlerce olmayı başarıyor ve cpu yükünü %100'e çıkartarak Windows'un kilitlenmesine neden oluyor

  Görev Yöneticisi
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  System Tray

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Zararlının temizlenmesi için 3 adet ufak araca ihtiyacımız var.
  -RegSeeker
  -StartupList 2.02
  -Unlocker 1.8.5

  Temizlik işlemlerine geçmeden önce mutlaka sistem geri yüklemeyi kapatmalısınız.Yukarıdaki programları indirdikten sonra aşağıdaki aşamaları iyice izleyin ve uygulamak için güvenli mod'a geçin.
  *Program Files-Kim Engellemiş klasörünü silin.engelleyen.exe adlı dosyası silemeyebilir. (vista'da ayrıcalık uyarısı verdi)

  *RegSeeker programını çalıştırın ve Find in Registry bölümüne "kim engellemiş" yazın ve çıkan girdilerin hepsini silin.Ardından yine aynı yere "engelleyen" yazın.Bir önceki işlemi tekrarlayın.Böylece sağ alt köşedeki uyarıdan kurtulacağız.

  1-*StartupList programını çalıştırın.
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  2-Sağ tıklayın ve silin.
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  3-Sağ tıklayın ve Show This File'a basın.
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  4-Açılan klasörde direk aradığımız dosya seçili olarak karşımıza gelecektir.Üzerinde sağ tıklayın ve unlocker'a tıklayın.İşlemi Bitir dedikten sonra dosyayı silebilirsiniz.
  5-Son olarak Kim Engellemiş klasörüne geçerek engelleyen.exe dosyasını silebilirsiniz...