Ali Sami Yen kabri başında anıldı

Son güncelleme: 29.07.2020 13:24
  • Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen, vefatının 69. yıl dönümünde Feriköy’deki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

    Kurucumuz Ali Sami Yen, kabri başında dualarla anıldıktan sonra Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrine de ziyarette bulunuldu ve merhum başkan Seba'nın kabri başında dualar edildi.

    Ali Sami Yen'i anma töreninde konuşan Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Merhum Ali Sami Yen Bey’in vefatının 69. yılında kendisini Galatasaray Spor Kulübü olarak saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz. "Galatasaray Spor Kulübü’nün kurulduğu dönem, aslında Türk milletinin emperyalist güçler tarafından Anadolu’dan çıkarılmasına ilişkin çalışmaların başladığı yıllar. Bu yüzden rahmetli kurucu başkanımız bunlara da bir başkaldırı bir isyan olarak Galatasaray Spor Kulübü’nün esas gayesini Türk olmayan takımları yenmek olarak bir hedef göstermiştir. Galatasaray Spor Kulübü’nün genlerinde bu ilke var, bu hedef vardır. Kendisini bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz." ifadelerini kullandı.

    Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrini ziyareti gelenek hâline getirdiklerini hatırlatan Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, "Türk sporunda dostluk ve kardeşliğe gerçekten çok ihtiyaç var. Özellikle son yıllarda... Galatasaray Spor Kulübü olarak biz bunu gelenek haline getirdik. Her yıl merhum başkanımızı anmaya geldiğimizde merhum Süleyman Seba’yı da ziyaret ediyoruz. Aslında sporun felsefinde barış ve kardeşlik var. Bunu hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konuda öncü bir tavır içerisindeyiz. Sonuçta spordaki kardeşliği, dostluğu hiçbir zaman unutmamız lazım. Aksi takdirde spor yapmanın manası da yok." diye konuştu.

    Anma töreninde Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik de hazır bulundu.
#29.07.2020 13:24 0 0 0