Teletabiler

Son güncelleme: 04.06.2021 12:34
 • Teletabiler (özgün adı: Teletubbies), çocuklar için yapılmış bir televizyon dizisidir. Dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuş animasyona benzer birçok kavramın olduğu çizgi filmdir.

  Yüksek üretim değerleri için özellikle Teletubbies'in, İngiltere'de ve yurt dışında hızla eleştirel ve ticari başarısı oldu ve 1998 yılında bir BAFTA kazandı. Teletubbies'e 2002 yılında Çocuk BAFTA Ödülleri'nde "En İyi Okul Öncesi En İyi Eğitim Serisi". ödülü verildi.

  Bölümler

  Teletabilerin 365 bölümü bulunuyor. Teletabilerin 2014'den beri yayınlanan 120'den fazla bölümü daha vardır.
#04.06.2021 12:33 5 0 0
 • Karakterler

  Tinky Winky (Dave Thompson, Mark Heenehan, ve Simon Shelton'ın) oynadığı ilk Teletubby karakteridir. Teletubbies'lerin en büyük olanıdır ve en mor kumaş'la kaplıdır ve kafasında bir üçgen anteni bulunur. Onun için her zaman yanında taşıdığı kırmızı çantası çok önemlidir.

  Dipsy (John Simmit oynamıştır) ikinci Teletubby'dir. Onun anteni düz bir yeşil çubuktur ve "Dipsy" olarak adlandırılır. Dipsy Teletubbies'lerin en inatçı olanıdır ve bazen Teletubbies'le grup görüşmesine birlikte gitmek için onları reddeder. Ve şapkasını çok sever.

  Laa-Laa (Nikky Smedley oynamıştır) Üçüncü Teletubby'dir. O sarı renklidir ve kıvırcık anteni vardır. O şarkı söylemeyi ve dans etmeyi sever ve genellikle diğer Teletubbie'lere dikkat ettiği görülmektedir. Büyük bir topu vardır, onu çok sever.

  Po (Pui Fan Lee'nin oynadığı) dördüncü ve son Teletubby'dir. O Teletubbies'in en küçük ve en genç olanıdır, kırmızıdır ve sabun köpüğü üflemek için kullanılan bir sopa şeklinde bir anteni bulunur. ve scooter'ına binmeyi çok sever.

  Noo-noo evdeki elektrikli süpürgedir, Teletubbies'in 'koruyucusu ve kâhyasıdır, uzun bir burnu vardır. Noo-noo bir girişimcidir, yerde kalan döküntüleri ve kırıkları burnu ile temizler.
#04.06.2021 12:34 0 0 0
Sürüklemek İçin Tıkla