Instagram Sorunları ve cevapları

Son güncelleme: 09.06.2021 19:23
 • Instagramda 2 ay önce gönderime 20 günlük tanıtım yaptım kartımdan para çekilmeden de iptal ettim. Hala kartımdan para çekilmedi. Çekilir mi herhangi bir zaman?

  Düzenli olarak tanitim yapabiliyorken artik Izinin yok. Reklam hesabin aktif olmadigi icin tanitim olusturamazsin... Seklinde yazi cikiyor ve tanitim yapamiyorum. bu durum nasil duzelebilir.

  instagram üzerinden bir tanıtım oluşturdum fakat bir süre sonra reklam hesabı durduruldu uyarısı çıktığınu gördüm. Yapılan kısmın ödemesini yapamıyorum kişisel hesaba da geçemiyorum. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Yapılmayan ödeme için bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim şimdiden.


  Ben tanıtımını yaptığım bir ürünü 30 gün boyunca 450 tl den tanıtıma açtım param çekildi daha sonra tanıtım onaylanmadan o tanıtım ürününü sildim tanıtım silindi 450 tl çekildi silmeme rağmen ücret ödemem gerekecek mi para iadesi yapılır mı?


  Instagram tanıtımlarının vergi vb gbi bir durumu var mı? el emeği ürün sayfam var sadece takipçim artsın istiyorum. şirket değil.. vergi vermem gerekir mi?

  Facebookta sayfa açtım fakart instagram hesabımla nasıl bağlayacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

  instagramdan tanitim olusturdum bir gonderime ve hemen duraklattim silmeye calistigimda hata verdi her hangi bir ücret kesintisi vs bir sorun yasar miyim ?

  Ben bir tanıtım oluşturmuştum kredi kartım E işleme kapalıymış instagram da reklamı yapıp ücreti çekememiş. Şimdi o ücreti ödemem gerektiği yazıyordu ödemek istedim ödemeyi almadı hesap kapatıldı yazıyor yardım merkezine gönderdim cevap geldi ilkelere uymadığınız için işleme hesabınız kapatıldı reklam yayınlayamazsınız diyor tekrar değerlendirme talep ettim sizce düzeltirler mi

  Ben tanıtım veremiyorum eskiden veriyordum şimdi Facebook onay vermiyor neden

  Instagramda verdiğimiz reklam tamamlandıktan sonra gönderiyi düzenlemek için tanıtımı kaldırdık. Sanırım bu sebepten tanıtımın faturasına ulaşamıyoruz. Acaba bu faturaya ulaşmak için ne yapmamız gerekiyor?  Ben mimarlık sayfam için deneme amaçlı bir günlük tanıtım girdim ama birden fazla (5 görsel) tanıtımını yap dedim bir gün içinde istediğimiz kadar görselin tanıtımını yapabiliyor muyuz yoksa her görsel için benden 9TL mi alınacak cevap verirseniz çok sevinirim,teşekkürler şimdiden:)

  Ben bir instagram videoma 3 gün tanitim yaptim son 1 gun kala tanitimi durdurdum 27 tl idi 21.77 tl harcama olmuş geri kalan ucreti hesaptan mi kesilcek tanitim odemelerine bakiyorum 9 tl cikiyor ve simdi ode son odeme tarihi yaziyor ama ben durdurdum tanıtımı tanitimi sil diyorum tanitimi silerken hata oluştu diyor napmam gerek

  Instagramda reklamim onaylaniyor ama sayfamin tiklamasi olmuyor nasil cozebilirim Tesekkürler

  İnstagramda tanıtımı durdurmuştum parayı çekmemişti tekrar tanımını yaz diyor yapmaya çalışıyorum bir Facebook sayfası oluştur diyor ama olmuyor giremiyorum hesabımı gizli hesapta yapamıyorum Facebook’ta da hesabın kısıtlandı yazıyor bu sorunu nasıl giderebilirim lütfen yardımcı olun

  1 haftalık tanıtım yaptım.Yalnış tanıtım yaptigimi fark etdim 1 gun sonra duraklatdım. Acaba hesaptan 1 haftalık ücret mi kesilir

  Tanıtım resmim onaylandı yayınlandıda fakat kartım int. Alışverişine kapalı olduğu için Instagram yayını durdurdu ben sorunu kendilerine ilettim int alışverişine açtım kartımı hesaptan parayı çeksinler diye fakat ödemeyi yaptığım süreden geçip paylaşım hakkından yiyip hesaptan da parayı çekmeleri den endişe ediyorum durduramiyorum da suan


  Tanıtım reklamı oluşturduğumuzda instagram akışında görüntülenmemi oluyor yoksa sadece storylerde mi gözüküyoruz

  Yazdıklarınız çok açıklayıcı teşekkür ederim. Benim bir sorunum var, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. İnstagram hesabımdan daha önce tanıtım yapıyordum. Kredi kartımdan yapılan bir çekim ücretini hatırlayamafığım için kredi kartımı dondurup yenisini bastırdım. Ödeme yöntemi ekle kısmından yeni kart bilgilerimi de girmiş olmama rağmen tanıtımı başlatamıyorum. Reklam hesabında bazı sıradışı hareketler tespit edildiğinden güvenliğin için devre dışı bırakıldı uyarısı veriyor. Yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız değerlendirme talep edin diyor, talep edini seçtiğimde internet sitesi yüklenirken hata oluştu diyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Ben 2 gündür tanıtım yapamıyorum error veroyor. Baglı hesaplardan facebook girincede aynı hata veriyo


  1 fotoğraflı tanıtım onaylamıyorum 5 fotograrlı gönderi tanıtımını onaylamıyor sebebi nedir


  Merhaba, birden fazla gönderiyi kaydırmalı olarak tanıtımını yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?


  Merhaba 1 gunluk tanıtım yaptıracagım 9 lira olarak görünüyor.1 gun sonra devam etmiyor değilmi yani durdurmak gerekiyor mu yoksa sürekli para çekip tanıtımı devam mı ettiriyor


  Merhaba instagramda reklam vermek için ödeme yaptım ön ödemeli bakiyemde param duruyordu reklam verdim ve sonra iptal ettim destek bölümüde iade istediğimi yazdım instagramda geri ödendi yazıyor o sebeple instagram hesabında para yok fakat 7 sinde iade olmuş 15i oldu banka hesabımdada para yok reklam vermek istesem de artık veremiyorum o parayla intagramda iade edildi gözüküyo


  Merhaba, bi taki hesabim var ve takipci kazanmak icin baya kisi takip ediyordum. 1 hafta sureyle gunde sadece bir story ve bir post paylasmama izin verdi instagram. reklam konusunda bi problem yoktu. Fakat bugun 3 postu da degerlendirmeye gonderdim, 3u de onaylanmadi sebebi ne olabilir


  Merhabalar instagramdan tanıtım verdim. Kredi kartı limitim bittiği için tanıtım durdurulmuş. Başka bir tanıtım yapmak için önceki tanıtımdan kalan ücreti ödemem gerekti. Kart bilgilerimi girdikten sonra para çekilmiş. Tanıtımı durdurdum. Çekilen para iade olur mu ?

  Merhaba 1 günlük tanıtım veriyorum son 1 saat kala tanıtımim kabul ediliyor ve 1 saatte 1 günlük ücret alınıyor tekrar tanıtım verdim ondada 1 saat kala tanıtım başladı ama sıfır gösterim var silmek istiyorum hata veriyor lütfen yardımcı olun

  Merhaba işletme hesabı sahibiyim eskiden hem story hem gönderi üzerinden reklam verirken son 1 haftadır hazırladığım slayt şeklindeki hikayelere “ıgtv desteklemiyor,tanıtım şimdilik ıgtvye bağlanamıyır lütfen farklı bir url deneyin” diyor. Çoğu şeyi kontrok ettim url let eskileriyle aynı sorun nereden kaynaklı bilemiyorum yardımcı olabilir misiniz ?  İyi günler. 4 günlük tanıtımım onaylandı fakat aynı gece tanıtımı duraklat dedik. Tekrar aktif edemiyoruz sürekli reddediliyor. Acaba problemin üstesinden nasıl gelebiliriz.
  Cevaplar

  Hesabınızdan önceki harcadığınız tutar cekilememis olabilir. Ödeme sayfasından kontrol ediniz, ödeme gerçekleştiğinde istediğiniz işleme devam edebilirsiniz.

  Uygulamadan çıkış yapıp, tekrar giriş yapıp denemelisiniz. Yine olmaz ise baştan bir gönderi oluşturabilirsiniz.


  Merhabalar, gönderinin tanıtımını yapmak istiyorum fakat birden fazla resim olduğu için (3 resim ) yapamıyormuşum öyle bir uyarı veriyor. 'Bu gönderinin tanıtımı yapılamıyor' diye bir uyarı . Şimdi gönderi çekiliş gönderisi olduğu için silip tekrar yapamıyorum başka bir çözümü var mıdır acaba? Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum yoksa tek resimle paylaşırdım gönderimi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  Cevaplar

  Merhaba, sorun gönderinizde 3 resim olması değil lakin birden fazla görsel bulunan Instagram gönderilerine tanıtım yapılabilmekte. Bizce sorun görsel çözünürlüklerinin düşük olması ile ilgili. Bu durumda bu gönderiyi öne çıkarmanız pek mümkün görünmüyor. Yeni gönderi oluştururken görsellerin yüksek ya da ideal kalitede olduğundan emin olmalısınız.


  Merhaba ben tanıtımını yaptıgım gınderiyi durdurup kalan para ile başka tanıtım yapabılıyor muyum?

  Merhaba, Tanıtımı durdurduktan sonra kendiliğinden reklam başlamaz. Harcadığı kadarını harcamıştır zaten. Yeni bir gönderiyi yeni bütçenizle oluşturabilirsiniz.


  Merhabalar instagramdan 1 haftalık tanıtım yaptım. 3 gün kala durdurdum. Tanıtımı silersem ne gibi bi durumla karşılaşırım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Reklamı durdurduysanız bundan sonra zaten reklam devam etmeyecektir. Reklamı silmeniz, sadece reklamın aktif olduğu dönemlerdeki istatistikleri görmenizi engeeller.


  Merhaba IGTV gönderimin tanıtımını yapmak istiyorum ama tanıtım oluşturulmuyor neden acaba?

  IGTV gönderileri şu an için öne çıkartılamıyor.


  Merhaba. Ben tanıtım yapmak için tüm bilgileri girdim kart vs. Ama sonra tanıtım yapılıp yapılmadığına dair bir şey çıkmadı karşıma. Tanıtımlar kısmında da bir şey yok. Ben mi beceremedim yoksa daha onaylanmadığını için mi?


  Merhaba bu tanıtımlar başkası tarafından anlaışılıyır mu reklam verdğim yani sponsorlu falan yazıyor mu hikayelerde veya postlarda
  Cevaplar
  Evet, gönderi sponsorlu ibaresi ile kullanıcılara gösterilir.


  Merhabalar..5 günlük tanıtım verdim hedef kitlesini otomatik sectim ve istatiklere baktığımda genelde işletmeme uzak illerden gösterim yuzdesi daha fazla.5 gun dolmadan hedef kitle secimini tekrar değiştirebilirmiyim?
  Cevaplar
  Bu durumda reklamı durdurup tekrar öne çıkarmak daha sağlıklı olacaktır.


  Merhabalar, Instagram tanıtım yaptıktan sonra tanıtımı durdurduğumuzda süresi de duraklatılır mı, yoksa tanıtım duraklamasına rağmen süre devam eder mi? (mesela ben 24 saatlik reklam verip, 23 saat kala durdursam ve ertesi gün tekrar etkinleştirince hala 23 saat mi kalır yoksa süre azalır mı?)
  Cevaplar
  Merhaba, 24 saatlik bir tanıtım oluşturup 1 saat sonra durdurup, 10 saat sonra tekrar aktif ederseniz 13 saatlik bir süreniz kalmış olur. Esas bitiş zamanı, ilk oluşturulan zaman olacaktır.


  merhaba tanıtım yap dediigmde reklam hesabı bulunamadı diyor sebebi nedir

  Merhaba bende de aynı sorunu veriyor Instagram sayfam Facebook hesabına bağlı.

  Merhaba, Instagram ile Facebook hesabınızı eşleştirdiğinizden emin misiniz? Bizce sorun bu eşleştirmeden kaynaklı.


  Merhaba ben tanıtım yapacağım ama sertifika gerekli diyor

  Tanıtım yapmak istiyorum ama facebok certification isteniyor lütfen yardımcı olur musunuz yapamıyorum


  Merhabalar. Ben facebook hesabımdan sayfa oluşturdum kendimi o sayfanın yöneticisi konumuna getirdim ve hesabımı instagramımla eşleştirdim fakat tanıtım yapmak istediğimde sayfanın yöneticisi olmadığım için tanıtım yapamicamı söyleyip duruyor. Bunu nasıl çözebilirim?


  Merhaba mesela 3 günlük bir tanıtım aldık bir gün sonra tanıtımı sonlandirdim diğer 2 günün ücretini alıyorlar mı yoksa kullandığım kadarinimi alıyorlar tesekkurler
  Cevaplar
  Merhaba, reklamları durdurduğunuz andan sonra sizden ücret çekilmez. Yani reklamlarınız aktif olduğu sürece ücretlendirilirsiniz.


  Merhaba bana hesaptan para çekilmiyor diyor sorun ne dir acaba
  Cevaplar
  Merhaba, tanımladığınız kredi kartının limiti ile ilgili bir sorun ya da ilgili kredi kartı internet işlemlerine / yurtdışı işlemlerine kapalı olabilir.


  Merhaba, Ben 2 günlük reklam vermiştim ancak istatistiklerde''tanıtımda geçen süre 4 gün,bugün tanıtımının son günü''yazıyor ancak son günü 2 olmalı,reklam sürem dolmuş olmalı. Böyle göründüğü için sonradan ödeme gelmesinden endişeleniyorum,yardımınızı rica ederim. Teşekkürler


  instagramdan tanıtım yaptığımızda facebook için de ücret çekilir mi yani 2 kez mi ödemiş oluruz
  Cevaplar
  Merhaba, Instagram üzerinden tanıtım oluşturduğunuzda Facebook tarafına ayrıca tanıtım oluşturamazsınız. Dolayısı ile sadece Instagram üzerinde oluşturduğunuz tanıtım için ödeme yaparsınız.

  Merhaba. Facebook üzerinden paylaştığım tanıtım instagramda da görünür mü? Ya da instagram üzerinden yaptığım facebookta görünür mü? Oluyosa hangi kısımdan yapmam gerekiyor bir sürü tanıtım şekli var. Anlamadığım için son iki seferdir iki hesapta da ayrı ayrı tanıtım oluşturup ödeme yaptım.

  Merhaba, Facebook üzerinden reklam oluştururken ön tanımlı olarak zaten hem Facebook, hem Instagram üzerinde görünmesi üzerine işler. Fakat Instagram hesabınız Facebook hesabınıza bağlı olmalıdır. Reklam oluştururken seçim yaparak reklamlarınızı Facebook ve Instagram üzerinde ya da tek birisinde gösterebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam oluştururken sadece Instagram üzerinde görünecek reklamlar oluşturabilirsiniz.


  İnstagram işletme profilini yeni kurdum , ancak ürünlerin altında tanıtım yap bölümü var bu ne işe yarar ve nasıl kullanılır
  Cevaplar
  Öncelikle Facebook sayfanızda işletme sayfanız olmalı ve reklam yöneticisini aktif etmelisiniz. Sonra Instagram üzerinden ilgili Facebook işletme sayfasına bağlantı yapmalısınız. Bu bağlantıdan sonra Instagram üzerinden tanıtım oluşturabilirsiniz.


  Hedef kitle seçerken işletmesi olan ya da ticari faaliyette bulunan kişiler için bir seçim var mı?
  Cevaplar
  Evet bu bahsettiğiniz sonuçlar yüzde 80 oranında ortaya çıkmaktadır ve verimsiz reklamlar olarak adlandırılır. Daha ilgi çekici bir gönderi ile tekrar tekrar deneme yapmalısınız. Örneğin 1 gönderi için 300 beğeni alırken aynı zamanda 10 takipçi kazanabilir ve gönderiyi 20 kişi kayıt edebilir. Bu ideal sonuçtur. Dediğimiz gibi en iyi gönderiyi bulana kadar denemelisiniz.

  İlgi alanlarına göre reklamlar ne yazık ki ise yaramıyor.Benim ürünlerim için reklam verdim.2 ürünümü one çıkardım.Birisinde profil Sayfama yönlendirilmesini istedim diğerinde web siteme.Ancak one çıkardığım ürünler 300-500 arası begeni aldı.Ne profil Sayfama gelip sayfa takibi yapan oldu ne de web siteme gidip alışveriş yapan oldu.Instagram reklamları tam bir fiyasko.İlgi alanın olacak sen ilgili ürünü göreceksin ve sayfa takibi yapmayacaksin.En azından 300 küsür kişiden 5-10 kişi sayfa takibi yapmalıydi.

  Instagram üzerinden hedef kitle seçiminde ilgi alanları küçük işletme olan kişileri seçebilirsiniz. Ancak bu kitle direk işletme sahipleri değil, ilgi alanında bu seçim olan kişilerdir. Dilerseniz Facebook üzerinden yine Instagram için tanıtım oluşturabilir, bu platformda direk küçük işletme sahipleri diye bir kitle bulunmaktadır.

  Bilgiler için öncelikli olarak teşekkür ederim. Çok bilgi içerikli ve anlaşılır. Benim bir sorum olacaktı. Tanıtım yaparken ilgi alanları kısmını doldururken zorlandım amigurumi oyuncak yapıyorum ve malzemelerini kit halinde tarihleri ile birlikte satmak istiyorum. Fakat kadın, bebek ürünleri gibi bilgiler girdim sanırım daha fazla eklemem gerekiyor.
  Cevaplar
  Belirli bir yaş aralığı seçip, ilgi alanlarına bebek, oyuncak gibi değerler seçerseniz hedef kitlenize yaklaşmış olacağınızı düşünüyoruz.
#09.06.2021 19:23 21 0 0
Sürüklemek İçin Tıkla