İnsan Olma Kuralları

Son güncelleme: 31.03.2023 12:23
 • 1. Vücudun senin. Onu sev ya da nefret et. Hayat boyu seninle beraber olacak.

  2. Hayat denen ve yaşadığın sürece devam eden bir okula kaydoldun. Sürekli dersler alıcaksın ve bunlar hiç bitmeyecek, hergün yeni şeyler yaşama fırsatın olacak. Bazıları senin kontrolünde bazıları da başkalarının. Bu deneyleri ya seveceksin ya da aptalca bulacaksın, ama bunlar olacak.

  3. Hatalar yok. Yalnızca dersler var. Büyümek, deneme ve yanılma sürecidir. Başarısızlık yalnızca başarının alt basamaklarıdır. Önceki başarısızlıklar sonraki başarıların temsilcileridir.

  4. dersler çeşitli şekillerde öğrenilene kadar sana sunulacaktır. Derslerini tümüğyle öğrendiğinde ancak diğerlerine başlama hakkın olacaktır.

  5. Öğrenmek asla bitmez. Hayatın hiç bir bölümü derssiz olmaz, yaşadığın sürece öğrenilecek dersler olacak. Öğrenmek seni güçlü kılan ve hayallerini gerçeğe dönüştüren en önemli deneyimdir. Neyi öğrenmek gerektiğini bilmelisin.

  6. '' Orası'' ''buradan'' daha iyi bir yer değildir. Hayatının her anında aslında burdasın. Buradan başka her yer orası olacaktır ve her zaman orası, buradan daha iyi görünecektir. Fakat bu bir yanılsamadır. '' Orası'' '' burası'' olduğundan, yeniden başka bir '' orası'' olacak ve her zaman ''orası'' ''buradan'' çok daha iyi görünecektir.

  7. Sensiz ya da seninle. Başkaları senin aynandır. Kendinde sevip ya da nefret ettiğin şeyler olmadan başka insanları sevemez ya da nefret edemezsin.

  8. Hayatta ne yaptığın tamamen sana bağlıdır. İhtiyacın olan bütün kaynaklara sahipsin. Onlarla ne yapacağın tamamen senin sorumluluğun. Seçim senin.

  9. 4 milyon yıllık bir biyolojik evrim sonucu mükemmel bir beyinle doğdun. Fakat sana bunu kullanma kılavuzu verilmedi. İşte burda iş sana düşüyor ve kendini yetiştirmek tamamen senin tercihin.NlP teknolojilerini öğrenerek bu mükemmelliğe ulaşabilme şansın var.

  10. Bütün bunları unut gitsin.

  John Seymore, NLP practitioner notlarından
#16.06.2021 11:32 30 0 0
 • Paylaşım için Teşekkürler
#12.09.2022 20:36 1 0 0
 • Paylaşım için Teşekkürler
#31.12.2022 22:20 0 0 0
 • Vücudun senin. Onu sev ya da nefret et. Hayat boyu seninle beraber olacak.
#31.03.2023 12:23 0 0 0