Google Sıra Bulucu

Son güncelleme: 29.10.2021 10:11
 • Google Sıra Bulucu Nedir?
  Google pozisyon sorgulama
  Sıra Bulucu web sitenizin google arama motorlarındaki konumunu tespit etmenizi sağlayan bir araçtır. Sıra Bulucu üyelik gerektirmez ve sınırsız sorgu yapmanıza izin verir.

  Sıra bulucu aracı, bir anahtar kelimenin arama sonuçlarındaki konumunu inceleyebilmek için Google'ı 10 sayfaya kadar araştırabiliyor.

  Sıra Bulucu Aracı ile Ne Yapabilirim?

  Sıra bulucu aracı ile birçok işlem yapmanız mümkündür;

  Arama motoru üzerinde web sitenizin sıralama durumunu görebilirsiniz.
  Hedef kelimelerinize göre arama motoru üzerinde arama yapabilirsiniz.
  Sınırsız arama, pozisyon sorgulaması yapabilirsiniz.
  Lokasyon bazlı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  Sıra bulucu araçları sayesinde anahtar kelimelerinizin durumu gözlemlemek oldukça kolay bir işlemdir. Sıra bulucu araçları çerez “cookie” tutmaması nedeniyle kelimenizin gerçek pozisyonunu görmenize yardımcı olur.

  Aşağıdaki adımları izleyerek Sıra Bulucu aracını ücretsiz kullanabilir ve farklı anahtar kelimeler için web sitenizin arama sonuçlarındaki yerini tespit edebilirsiniz.

  İlk olarak web sitenizin ana sayfasının URL'sini girin.
  Anahtar kelimelerinizi ‘anahtar kelime’ kutusuna girin. Örneğin web sitenizde konusu "Sıra Bulucu" olan bir içerik var ve bu içeriğin arama sonuçlarındaki konumunu kontrol etmek istiyorsunuz. Bunun için kutuya yazmanız gereken anahtar kelimeler Sıra bulucu, Ücretsiz Sıra Bulucu, Google Sıra Bulucu gibi anahtar kelimeler olmalıdır. Anahtar kelimeleri yazarken her bir kelimeyi ayrı bir satıra yazıyor olduğunuzdan emin olun.
  Web sitenizin Google üzerinde kaçıncı sıraya kadar kontrol edilmesini istediğinizi seçin. Bu ücretsiz Sıra Bulucu Aracı, Google üzerinde 100. sıraya kadar olan konumları kontrol edebiliyor!
  Ve son olarak da Anahtar Kelimenin Konumunu Bul seçeneğine tıklayın ve bekleyin. Eğer içeriğiniz arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan bir konuma sahipse, araç bunu birkaç saniye içinde tespit edecektir. Fakat içeriğinizin anahtar kelimeleri 50, 60, ya da 100 gibi daha ileri konumlarda ise, araç tam konumları tespit edebilmek için biraz süreye ihtiyaç duyacaktır.

  Sıra Bulucu Aracı'nın yardımıyla, hangi anahtar kelimelerin iyi sıralamalar elde ettiğini, hangi anahtar kelimelerin ise başarısız sonuçlar elde ettiğini hızlı bir şekilde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca aracımız, girmiş olduğunuz anahtar kelimeleri ya da anahtar kelimeler grubunu, web sitenizin hangi sayfasında yer aldığı fark etmeksizin kolaylıkla bulabilir.

  Google sıra bulucu, web sitenizin anahtar kelimelerini Google arama motoru üzerinde ilk 100 arasında kaçıncı sırada yer aldığını sorgulayan bir araçtır. Google sıra bulucu aracı ile beraber anahtar kelimenizin anlık olarak sıralama durumunu görebilirsiniz. Eğer anahtar kelimenizde ilk 100 arasında değilseniz sıralama durumunu göremezsiniz.

  Aşağıdaki sitelerden sitenizin Google pozisyonlarını öğrenebilirsiniz.

  https://www.seocu.com/sira-bulucu

  https://www.ihs.com.tr/seo/sira-bulucu
#29.10.2021 10:11 38 0 0
Sürüklemek İçin Tıkla