Tinky Winky

Son güncelleme: 05.09.2022 16:16
 • Tinky Winky Teletabi Teletabiler Teletubbies
  Tinky Winky (Dave Thompson, Mark Heenehan, ve Simon Shelton'ın) oynadığı ilk Teletubby karakteridir. Teletubbies'lerin en büyük olanıdır ve en mor kumaş'la kaplıdır ve kafasında bir üçgen anteni bulunur. Onun için her zaman yanında taşıdığı kırmızı çantası çok önemlidir.

  Tinky Winky

  BBC’nin efsane çocuk programı Teletabiler’den mor renkli Tinky Winky karakterini canlandıran Simon Shelton Barnes, 52 yaşında hayatını kaybetti.

  Teletubbies Tüm Bölüm Tinky Winky Kokuyo  Simon Shelton Barnes, İngiltere’nin Bedfordshire kontluğunda yaşıyordu. BBC’nin bir döneme damga vuran çocuk programı Teletabiler’de Tinky Winky karakterine hayat veren Barnes, bale ve kareografi eğitimi almıştı. Tinky Winky karakteri, elinde tuttuğu çantayla tanınıyordu.

  İngiliz oyuncu Simon Shelton Barnes, Teletabiler'deki Tinky Winky karakterine 3 yıl boyunca hayat vermişti.

  Üç çocuk babası olan Barnes, Inbetweeners dizisi yıldızlarından Emily Atack’ın da amcasıydı. Teletabiler’de rol almadan önce balet olan Barnes, kariyeri için riskli olduğu gerekçesiyle başta ekipte olmak istememiş. Bir konuşmasında, Tinky Winky rolüne isteksiz bir şekilde başladığını belirten Simon Shelton Barnes, “Buna kesinlikle değdi. Sadece çocuklardan değil, yetişkinlerden de mektup alıyordum. Buna kesinlikle değdi” ifadelerini kullanmıştı.

  Simon Shelton Barnes, baletlik kariyerine zarar vereceği gerekçesiyle başta bu rolü istememiş. Daha sonra ise Barnes, "Buna kesinlikle değdi" yorumunda bulunmuştu.

  Kırmızı bir çanta takan Tinky Winky’nin gay olduğu yönündeki iddialara Barnes şöyle yanıt vermişti: “İnsanlar bana durmadan Tinky Winky’nin gay olup olmadığını soruyor. Ancak bu karakter 3 yaşında ve bu soru oldukça aptalca.”
#19.12.2021 21:47 1 0 0
#19.12.2021 21:48 1 0 0
 • bir dönemin tek cocuk programiydi
#05.09.2022 16:16 0 0 0
 • Tinky Winky Konusuna Benzer Konular
 • Böyle bir şey olamaz.! Hiç alakalı konu bulamadık.
 • Plastik Gıda Ambalajı 05.09.2022 16:16