En İyi Robot Süpürgeler

Son güncelleme: 13.02.2022 10:32
 • 2022 ylının en iyi Robot Süpürge markalarını sizler için araştırdık.
  Günümüzde giderek popüler hale gelen ve ev hanımlarının vazgeçilmezleri arasından yer almaya başlayan Robot Süpürgelerin bir çok marka ve modeli bulunmaktadır. Hangi Robot Süpürke sizin için daha uygun buyrun ayrıntılar araştırmamızda..

  En İyi Robot Süpürge Modelleri  Roborock S7+


  İlk etapta - muhtemelen şaşırtıcı olmayan bir şekilde - bu listedeki en pahalı model olan Roborock S7+ (test raporu). Alman bayilerinde, bu en iyiler listesinin oluşturulduğu sırada, sanal tezgahta yalnızca elektrikli süpürge için yaklaşık 490 Euro harcandı, yani. bir emme istasyonu olmadan, bu hala neredeyse cihazın RRP'sine tekabül ediyor. Şimdi cihazı GAQK6SHK koduyla 470 Euro'ya satan Geekmaxi gibi bayilerde daha ucuz ve bu nedenle test zamanında olduğundan daha pahalı - sonuçta Avrupa depolarından nakliye dahil. 300 Euro'dan başlayan opsiyonel aspirasyon istasyonu ile daha da pahalı hale geliyor.

  Buna karşılık, alıcılar sadece mükemmel navigasyona, çok iyi emiş sonuçlarına ve titreşimli mendil ile iyi bir silme işlevine sahip bir robot elde etmekle kalmaz, aynı zamanda elektrikli süpürge, mendili bağımsız olarak da kaldırabilir. Bu ilk 10'daki başka hiçbir model bunu sunmuyor.İlk bakışta bir hile gibi görünen şey, günlük yaşamda özerklik açısından büyük bir zenginlik olarak ortaya çıkıyor: İnsanlar, vakum robotlarının olmaması için diğer tüm vakum robotlarına müdahale etmek zorundayken. Halıyı nemli bir bezle ovmayın, Roborock S7 her şeyi kendi başına yapar. Bu yüzden bizim için kesinlikle bir numara.

  En İyi Robot Süpürgeler

  360 S10


  Bu ülkede pek bilinmeyen vakum robotu 360 S10 ikinci oldu. Cihazın öne çıkan özelliği: Lazer navigasyona rağmen, vantuzun üstünde bir lazer kulesi gerektirmez ve ayrıca 3D nesne tanımada ustadır! Tipik döner lazer muhafazanın içindedir ve öne doğru taramaya izin verir. Navigasyon, lazer navigasyonlu vakum robotları kadar iyidir, ancak kamera navigasyonlu bir robot kadar yüksektir ve buna göre düz mobilyaların altında sürülebilir. Ayrıca temizleme alanında ortada bırakılan nesneleri tanır ve etraflarında gezinir. Lazerin yanlara "görüşünün" olmaması nedeniyle, vantuz oryantasyon için zaman zaman yana dönmek zorundadır - bu zaman alır ve bazen biraz koordineli görünmeyebilir.

  Aksi takdirde, cihaz navigasyon ve temizleme performansı ile ilk sıradaki Roborock modeliyle aynı seviyededir, ancak kaldırılabilir bir silme bezinin olmaması nedeniyle, silme sırasındaki özerklik açıkça daha az belirgindir. Emiş istasyonu da yoktur.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Xiaomi Dreame D9


  Uzak Doğu'dan bir sonraki rakibin maliyeti yarıdan fazla değil: Almanya'daki bayiler Xiaomi Dreame D9 (test raporu) için yaklaşık 250 Euro istiyor. Dreame D9'un Roborock S7 kadar iyi olmaması, öncelikle daha basit yapısından kaynaklanmaktadır: D9, mendili otomatik olarak kaldıramaz ve ayrıca titreşmez. Bu, cihazı tipik bir "toz sileceği" haline getirir, çok fazla kiri temizlemez.

  Ama daha iyi, burada Dreame D9 neredeyse bir numaramızın en üst seviyesinde. Bu aynı zamanda navigasyon için de geçerlidir, uygulama sadece dil asistanı entegrasyonu gibi küçük şeylerden yoksundur. Bu modelle paranın karşılığını görüyoruz, bu yüzden bizim için üçüncü sırada yer alıyor. Dreame D9, tüm zamanların favorimiz olmaya devam ediyor.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Dreame Bot L10 Pro


  Dreame Bot L10 Pro (test raporu), Dreame D9'un yapı bakımından 3. sırada yer almasına karşın, aynı zamanda 3D nesne tanıma özelliği de sunuyor. Hala daha basit modelin arkasında listelenmesinin nedeni basittir: 3D tanıma, bu özelliğe sahip diğer modeller gibi mükemmel olmasa da genel olarak iyi çalışır. Ek olarak - ve bunun ana nedeni budur - etkinleştirilen tanıma özelliğine sahip elektrikli süpürge gözle görülür şekilde yavaşlar ve görünüşe göre daha karışık hale gelir. Ek olarak, kenar temizleme performansı şarkı söylüyor ve bazen bir toz faresi onu emmek yerine bir engel olarak algılanıyor. Makalenin yazıldığı tarihte yaklaşık 336 avro olan L10 Pro, çok iyi çalışan Dreame D9'dan daha pahalıdır.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Yeedi Vac Max


  Yeedi, tüm dezavantajlarıyla birlikte hala yalnızca kamera navigasyonuna güveniyor. Yine de, isteğe bağlı bir emme istasyonuna (test raporu) sahip Yeedi Vac Mac bizim için oldukça başarılı oldu ve uygun navigasyon, çok iyi emiş gücü ve bir emme istasyonu ile puan aldı. Fiyatı şu anda yaklaşık 240 Euro'dan yaklaşık 400 Euro'ya çıkarmasına rağmen, bu hala teklif edilenler için iyi.

  En İyi Robot Süpürgelerg

  360 S5


  360 üreticisinin bu ülkede pek bilinmeyen bir modeli altıncı sırada geliyor.S5 modeliyle (test raporu), her şeyi eskisi kadar iyi yapmasa da, yine de her şeyi iyi yapabilen biraz daha eski bir vakum robotu sunuyor. Rüya D9. Özellikle uygulama ilk başta biraz yavaş tepki veriyor ve hiçbir silme işlevi yok. Ancak navigasyon örnek niteliğinde ve emiş gücü çok düşük bir hacimde tatmin edici. Fiyat şimdi önemli ölçüde yeniden 320 Euro'ya yükseldi - bu, modelin popülaritesinin bir göstergesi.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Zaco A10


  Zaco A10 (test raporu) sadece Almanya'dan gönderilmekle kalmıyor, aynı zamanda satış ve dağıtım dahil olmak üzere Gelsenkirchen merkezli Alman şirketi Robovox'tan geliyor. Yukarıda bahsedilen modellerin çoğu gibi, vakum robotu da lazer navigasyona dayanır ve işini çok iyi yapar. Düşük hacme rağmen emiş gücü de vurgulanmalıdır ve ayrıca titreşimli bir silme ile iyi bir silme işlevi vardır. Buna ek olarak, Alman üretici tam bir üç yıllık garanti sunuyor - bu ilk 10'daki başka hiçbir tedarikçide durum böyle değil.

  Ne yazık ki, Zaco A10'da otomatik halı algılama özelliği bulunmuyor. Uzayda tam olarak dik olmayan köprüler ve raylar, aksi takdirde iyi olan uygulamada manuel olarak da kaydedilemez. Ayrıca, cihaz aynı anda değil, süpürebilir veya silebilir. Ek olarak, vantuz 330 derece civarında tam olarak pazarlık değil.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Amiral CVR 300


  Bunu doğru okudunuz: Commodore CVR 300 (test raporu) aslında 80'lerdeki eski kült bilgisayar üreticisinin adını taşıyor. Bununla birlikte, model testte genel olarak iyi bir izlenim bırakmış olsa bile, vakum robotu o kadar yenilikçi değil. Artı noktaları, iyi navigasyon ve iyi emiş gücüdür, ancak genel olarak modelin benzersiz bir satış noktası yoktur ve en üst model, halı tanıma özelliğinden bile yoksundur. Bu, nostaljiklerin modeli ele geçirme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelirken, diğerleri listemizde bazen daha az üst sıralarda daha iyi performans bulacaklar.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Yeedi 2 Hybrid


  Yeedi 2 Hybrid (test raporu), lazer navigasyon yerine hala kamera kullanan birkaç vakum robotundan biridir. Kameranın bazı dezavantajları olduğu için: İlgili modeller, ek sensörler olmadan önlerinde diz yüksekliğinin altındaki hiçbir engeli tanımaz ve zayıf ışıkta navigasyon performansı düşer ve bazı modellerde temizleme işleminin tamamen durdurulmasına bile neden olabilir. Ek olarak, bazı kullanıcılar kamera tarafından izlendiklerini hissediyor ve uygulamadaki temizleme işleminin görüntülenmesi genellikle daha kötü. Avantajı, daha düşük toplam yüksekliktir, çünkü cihazın üstündeki lazer kulesinden vazgeçilebilir.

  Bahsedilen dezavantajların neredeyse hiçbiri Yeedi 2 Hybrid ile hissedilemiyor, Çinli üretici ve Ecovacs arasındaki işbirliği burada karşılığını veriyor gibi görünüyor. Navigasyon çoğunlukla iyidir ve lazer navigasyonlu modellerden çok uzak değildir, önde ultrasonik sensörler ile muhtemelen neredeyse eşit olacaktır. Aynısı, lazerli modellerin doğruluğuna yaklaşmadan kamera navigasyonu için oldukça ayrıntılı olan uygulama ve içindeki ekran için de geçerlidir. Bağımsız halı tanımayı kaçırdık ve hiçbir sesli asistan entegre edilemez. Test sırasında aranan 250 avro için, bot iyi bir genel paket sunuyor, ancak fiyat şimdi 320 avro ve vakum robotu birkaç sıra kaydı.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Roidmi Eve Plus


  Roidmi Eve Plus (test raporu), test ettiğimiz en genç vakum robotudur ve aslında daha iyi yerleştirilmek için gerekenlere sahiptir. Navigasyon, tasarım, temizleme performansı ve bir emme istasyonu, modeli önemli ölçüde daha pahalı modellerle neredeyse eşit hale getiriyor ve pil performansı da etkileyici - sonuçta Xiaomi, üreticinin arkasındaki ana şirkettir. Xiaomi'nin kendi uygulamasındaki bağlantı sorunları ve MiHome uygulamasındaki çeviri hataları bir o kadar anlaşılmaz. Zar zor işleyen halı tanıma, botu bu ilk 10'dan neredeyse yasakladı - bazı önemli ölçüde daha ucuz modeller bunu daha iyi yapıyor. Çok kötü - sadece 10 yer kaldı.

  En İyi Robot Süpürgeler

  Sonuç


  Önceki vakum robotu testlerimiz, olası tüm alanlardan güzel bir kesit gösteriyor: Lazer, kamera veya cayro navigasyonlu, silme fonksiyonlu ve olmayan, emme istasyonu olan ve olmayan ve çok daha fazlası. Tüm elektrikli süpürgelerin en iyiler listemize giremeyeceği açık olmalıdır. Buna göre öncelikle lazerli modeller ve sadece kamera navigasyonlu iki model var. Bize göre, bu özelliklere sahip olmayan modeller, yalnızca özellikle ucuz olmaları durumunda normal bir eve aittir.

  Robot süpürge tavsiye 2022
  En iyi robot süpürge Yorumları
  Robot süpürge Yorumları
  En iyi robot süpürge 2022
#13.02.2022 10:32 0 0 0