galatasarayin efsane on numaralari Galatasarayın unutulmaz 10ları

Son güncelleme: 01.08.2022 18:55
 • Galatasaray'ın unutulmaz '10'ları
  Galatasaray'ın unutulmaz 10 numaraları ile karşınızdayız! Dünya futbolu için olduğu gibi Galatasaray'da da '10' numaralı forma ve bu formayı giyen oyuncular her zaman için ayrı bir öneme sahip! Bazıları 10 numaralı forma ile efsane olmayı da başardı.
  galatasarayin efsane on numaralari Galatasarayın unutulmaz 10ları

  Gheorghe Hagi

  İlk sırada sayacağımız isim tartışmasız Gheorghe Hagi olacak. Türk futbolu için tarihi önem taşıyan 2000 UEFA Kupası'nın kazanılmasında başrol oynayan isimlerden biri olan Gheorghe Hagi, 10 numaranın hakkını fazlasıyla verenlerden oldu. Hagi, Galatasaray için aslında bir 10 numaradan çok daha fazlası haline dönüştü. 1996 yılında Galatasaray'a transfer olduğunda ondan şüphelenenler vardı. Ama Hagi, hem saha içindeki performansı hem başarıları hem de takımı getirdiği nokta düşünülünce efsane olmayı fazlasıyla hak etmişti.

  Wesley Sneijder

  Galatasaray camiası, taraftarı elbette Gheorghe Hagi'den sonra bir ''10 numara'' özlemi çekti. Gelen oyuncular için de hep Hagi'nin formasını taşımanın stresi vardı. Bazıları bu baskıyı kaldıramadı, bazıları yeterli performansı gösteremedi. Ama Wesley Sneijder kesinlikle onlardan biri değil. Belki de Hagi'den sonra Galatasaray'da 10 numaranın en sevilen ve en başarılı ismi olan Wesley Sneijder, sarı-kırmızılı camiada şampiyonluklar ve kupa zaferleri yaşadı.
  Cassio Lincoln

  2007 yılında Galatasaray'a transfer olan Lincoln, Hagi'den sonra 10 numaralı formanın ağırlığını hisseden ilk isimlerdendi. Kısa süre Galatasaray formasını giydi. Elbette Schalke'deki kadar etkili olamadı ama sarı-kırmızılı taraftarlar Brezilyalı yıldızıhala hatırlıyor.

  Başarılı mı oldu? Aslında tartışılır ancak yine de 10 numaralı formayı giyen, bireysel yetenekleri çok üst düzey olan bir isim olduğu kesin.

  Younes Belhanda

  Gelişi ve gidişi olaylı olan Belhanda! Faslı yıldız için 'Galatasaray'ın son yıllarda en çok tartışılan ismi' dersek yanlış olmayacaktır. Wesley Sneijder'in takımdan ayrılış şekli o dönem birçok Galatasaray taraftarının içine sinmemişti. Doğal olarak hem Sneijder'in takımda kalmasını isteyenler, hem de ayrılış şeklinden mutlu olmayanlar Belhanda'ya karşı belki de biraz önyargıyla yaklaştılar. Ayrıca Belhanda'dan doğal olarak beklenti de çok yüksekti çünkü Sneijder'in sonrasında hemen 10 numaralı formayı almıştı.

  O günden ayrıldığı güne kadar aslında Belhanda ismi Galatasaray'da tartışılmaya devam edildi. Kesin olan şu ki Sneijder kadar taraftarın birleştiği bir isim değil Belhanda. Rakamlarda da Sneijder'in gerisinde ancak bir kesime göre de Belhanda'nın sahada olması sarı-kırmızılı takım adına çok önemliydi. Çünkü Belhanda belki doğrudan katkı vermiyor ancak saha organizasyonunda önemli bir rol oynuyordu. Tabii bu bölüm tartışmaya açık.
#01.08.2022 18:55 0 0 0