Emre büyüledi

Son güncelleme: 15.09.2004 16:58
 • noimage
  Emre büyüledi

  Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İtalya'yı temsil eden dört takımdan FC İnter ve AC Milan, 1. turdaki ilk maçlarını galibiyetle noktalamayı başarırlarken, İnter'de sahaya ilk 11'de çıkan Emre Belözoğlu mükemmel oyunuyla izleyicileri büyüledi.
  15.09.2004

  (G) Grubu'nda ise FC İnter, Brezilyalı Adriano'nun golleriyle Milano'da ağırladığı Alman rakibi Werder Bremen'i 2-0'lık skorla yenilgiye uğrattı.

  Emreye övgü
  İtalyan spor gazeteleri, dün geceki maçların ardından bugünkü manşetlerini FC İnter ve AC Milan'a galibiyeti getiren gollerin kahramanları Adriano ve Seedorf'a ayırdılar. Werder Bremen'e karşı FC İnter'de sürpriz bir şekilde ilk 11'de oynatılan Emre Belözoğlu da İtalyan basınından büyük övgü aldı.

  Mancini
  İtalyan basınının haberlerinde, FC İnter Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin de maç sonunda yaptığı değerlendirmede, ''Emre'nin oyunundan da son derece memnunum'' dediğine işaret edildi.

  La Gazzetta dello Sport ve Corrire dello Sport, Emre'ye 6,5 verirken, Tuttosport ise Türk futbolcunun notunu 7 olarak belirledi. La Gazzetta dello Sport, ''Emre, ön eleme aşamasında sadece ilk karşılaşmada çok az oynamış, daha sonra kendisini görememiştik. Geri dönüşü mükemmel oldu'' diye yazdı.

  FC İnter'in ilk penaltıyı kazandığı an da dahil, Adriano'ya mükemmel paslar verdiği vurgulanan Emre'nin maç sırasındaki performansı ise şöyle özetlendi: ''Emre, takım için oynuyor. Sahanın her yerinde o vardı ve son derece az hata yaptı. Mancini kendisine oyunun tam göbeğinde de rol verdi. İkinci yarıda yorgunluk belirtileri gösterdiyse de asla ortadan kaybolmadı.''

  Corriere dello Sport da Emre'nin maçın kahramanları arasında olduğuna dikkati çekerek, şu görüşlere yer verdi: ''Kendisini yeniden sahada gördüğümüz Emre, maçın kahramanları arasındaydı. Onun yeniden oynatıldığını görme sürprizi ile oyununu hayran bakışlarla izleme zevkini aynı anda yaşadık. Mükemmeldi... Ortaalanın nefes almasını sağladı. Önce solda, ardından Veron'un yanı başında oynatıldı.''
#15.09.2004 16:58 0 0 0