~Eysem~

~Eysem~

Üye
11.12.2004
Uzman Çavuş
5.570
Hakkında

 • "11 rakamının bu olay ile ilgisi ne? Tomoty McVeig 11 Haziran da idam edildi. Saldırı 11 eylül de oldu, Amerikan Airlines 'ın 11 numaralı uçağı kaçırıldı.Mürettebatı 11 kişi idi, New York City 11 harften oluşuyor, Afhganistan 11 harf, Dünya ticaret merkezinin bina numarası 11, New york birleşik devletlerin 11. eyaletinde, The Pentagon 11 harfli, yılın 254. günü 2+5+4=11, yılın bitmesine 111 gün kala v.s gibi.deli saçması gibi geliyor ama araştırılınca başka ne 11 ler çıkar bilinmiyor"

  Saldırının tuhaflıkları:

  Önce uçakların kalkış ve saldırı saaetlerini bir kez daha hatırlayalım:

  7:55 American Airlines 11 Sefer Sayılı uçağı Boston'dan Los Angeles'a hareket ediyor.

  8:46 American Airlines 11 Sefer Sayılı Uçağı Dünya Ticaret Merkezi'nin kuzey kulesine çarptı..

  8:15 United Airlines 175 Sefer Sayılı uçağı Boston'dan Los Angeles'a hereket ediyor.

  9:03 United Airlines 175 Sefer Sayılı uçağı Dünya Ticaret Merkezi'nin güney kulesine çarptı.

  8:10 American Airlines 77 Sefer sayılı uçağı Washington'dan Los Angeles'a hareket ediyor.

  9:55 American Airlines 77 Sefer Sayılı uçağı Pentagon'a çarptı.

  8:00 United Airlines 93 Sefer Sayılı uçağı Newark, New Jersey'den San Francisco'ya hareket ediyor.

  10:25 United Airlines 93 Sefer Sayılı uçağı Pittsburgh kentinin 130 km güneyindeki Somerset'te düşüyor.

  Şimdi, bu konuda, hala cevap arayan sorulara geçelim :

  ?=>Uçaklar kaçırıldıktan sonra çarpışmaya kadar 30 dakika rotalarından sapmış olarak uçtu. Bu arada radarda farkedilmedi mi?

  ?=>Kule neden hiç telsiz bağlantısı kurmadı.

  ?=>Pilotlar nasıl hiç kaçırılma sinyali (Transporder) gönderemedi? Korsanlar nasıl bu kadar çabuk hareket edebildiler?

  ?=>Pentagon'un hava sahasına girebilmek için çok gizli kodlar kullanmak gerektiğinden bahsediliyor? Uçak, nasıl bu alana girdi ve çakıldı. Ayrıca ilk haberlerde binanın kullanılmayan ve tadilatta olan kısımlarının saldırıya uğradığı belirtildi. Ve bir daha bu konudan bahsedilmedi...

  ?=>Dünya ticaret merkezinin ilk kulesine çarpan uçagın görüntüsünü kim çekti? İlk uçağın kuleye çarpma görüntüsü uçak daha kuleyi vurmadan önce çekilmis. Çekimin insanların bağırışmalarının ardından yapıldıgı söyleniyor. Kameraman neden bu insanları çekmedi? Uçak silüeti bir kaç saniye sonra görüntüye giriyor? Uçağın oraya çarpacagı nereden biliniyor?

  ?=>İlk uçağın ikiz kuleye çarpmasından 15 dakika sonra ikinci kuleye, 40 dakika sonra Pentagon'a yapılan saldırıya niçin müdahale edilemedi? Saldıların uçakla yapıldığı anlaşıldıktan sonra, Pentagon'un hava savunma sistemi neden çalışmadı?

  ?=>4 uçak da kaçırılma sinyali vermediği gibi, bu kadar çok uçağın hava radarlarından kaybolması, ters rotada uzun süre uçabilmesi ve irtibat kesildiği halde hiçbir olağanüstü önlem alınmaması mümkün mü?

  ?=>19 kişi tarafından organize edilen eylemlerde hiç fire verilmeden, sadece kağıt bıçaklarıyla, bütün uçuş ekipleri safdışı edilebilir ve kokpitlere rahatça girilebilir mi?

  ?=>Başkan Bush bütün eleştirilere rağmen uzun süredir niçin Beyaz Saray'dan uzak duruyordu? Eylemlerin kaçırılan uçaklar tarafından yapıldığı açıklığa kavuştuktan sonra, Başkan Bush'un havadaki -özel güvenlik sistemi bulunan- uçağını hedef alan diğer tehdit neydi?

  ?=>Söz konusu eylemlerde ilgili birimlerin de büyük hataları olduğu görülmesine rağmen, niçin hiçbir birim hakkında soruşturma veya görevden alma haberi duyulmadı? Dünyanın en büyük güvenlik ve istihbarat örgütleri nasıl atlatılabildi?

  ?=>Uçakların yerden kontrol edilme imkanı var mı? Yerden kontrol edilebilen bir sistemle veya başka bir ekip tarafından uçaklar düşürüldüyse, Zanlı 19 kişi söz konusu uçaklarda sadece birer yolcu muydu? Nitekim Amerikan Havayolları'nın 11 numaralı uçağındaki korsonlardan olduğu belirtilen Muhammed Atta'nın Kahire'deki babası, olaydan sonra oğluyla iki kez görüştüğünü açıklıyor. Bir başka zanlı pilotun ise eylem sırasında Suudi Arabistan'da bulunup halen sağ olduğu belirtiliyor

  arkadaslar youmlarınızı bekliyorum
#29.05.2005 10:04 1 0 0