A Milli Futbol Takımımız ile İsviçre Milli Takımı arasında yaşanan olayların ardından iki ülke arasında problemler giderilirken, İsviçre basını Fatih Terim ve Tuncay Şanlı için hem övücü hem de çirkin ifadeler kullandı.

Milliyet.com.tr'deki DHA haberine göre Avusturya ile birlikte 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın evsahibi olan İsviçre'nin ünlü dergilerinden L'illustré şampiyona özel sayısında, şampiyonaya katılacak tüm takımlara 2 sayfa yer verdi.

"TUNCAY KADIN İSMİ"
Dergi Türk milli takımına ayırdığı bölümde çirkin ifadeler kullandı. Dergi bir sayfasında Tuncay Şanlı'nın resmini kullanırken milli futbolcu için "Buldozer" tabirini kullandı, ancak yorumda ise Tuncay isminin kadın ismi olduğunu fakat bu ismi erkeklerinde kullandığını yazarken, ay yıldızlı ekibin en cesur oyuncusu olduğunu belirtti.

"TERİM PROVAKATÖR"
İkinci sayfada da milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim'in küçük bir resmini kullananan dergi başlık olarak ise "Terim Provakatör" ifadesini kullandı. Yorumda "2005 yılında Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile oynadığımız her iki maçta da Terim'in davranışları ve tavırları sportmenliğe uymadığı gibi, oyuncularını kışkırtması, onun provakatörlüğünün başlıca göstergesidir. Fakat onun futbol bilgisinin tartışılmaz olması da bilinmektedir" ifadelerine yer verildi. Yazıda ayrıca Terim' in Türkiye'de ki lakabının da "İmparator " olduğuna değinildi.

NOT: Tuncay, "Tunç renkli ay" anlamına geliyor ve erkek ismi olarak kullanılıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 323
favori
like
share
tekkursun68 Tarih: 31.05.2008 21:19
böyle ufak ufak seyler yüzünden milli takimimiza zarar vermeye calisiolar, ama yemezler

bu arada bilmiyorum ama mac'a gitmeye calisacagim
hakan2230 Tarih: 31.05.2008 17:13
TuNCaY HaT-TRiCK YaPıP iSMiNi eZßeRLeTiNCe öĞReNiRLeR Ne iSMi oLDuĞuNu :85:
eskitoprak Tarih: 31.05.2008 11:01
fazlasiyla yapacaklarindan eminim ben
MaktüL Tarih: 31.05.2008 10:56
Gerekeni sahada yapacaklarına inanıyorum bizimkilerin