Erdoğan Köyü, Bulancak İlçesine 7 km mesafede bulunan büyük bir köydür. Köyümüzün 502 hanesi ve 1482 nüfusu vardır. Erdoğan Köyü birçok mahallenin bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Köyümüzün doğusunda Yaslıbahçe Köyü ve Eriklik Köyü, batısında Kayhan Köyü ve Yunuslu Köyü, kuzeyinde Kızılot Mahallesi, güneyinde Hacet Köyü ve Tepecik Köyü bulunmaktadır.

Erdoğan Köyünde ikamet eden 1482 nüfus vardır. Köyümüz çok eski bir yerleşimdir. Köyümüzün ilköğretim okulu Cumhuriyet tarihinin en eski ilkokullarından biridir. İlk olarak 1933 yılında köy evinde eğitim ve öğretime başlanmıştır. Köyümüz halkı ekonomik şartların yetersizliği nedeniyle çok göç vermiştir. Köyümüzden gurbette yaşayan 10 binin üzerinde nüfus olduğunu tahmin etmekteyiz. Köyümüz içinde 4 km asfalt yol bulunuyor. Şebeke içme suyumuz mevcuttur. İlköğretim Okulumuz olup yetersiz ve eski olduğundan dolayı köyümüz halkından Emekli Baş Komiser Galip GÜNGÖR tarafından kaba inşaatı üstlenilen 8 derslikli bir okul inşaatımız devam etmektedir.

Ayrıca köyümüzde faal durumda olan 4 cami mevcut olup 3 kadrolu imamımız mevcuttur. Bir camiimizin de inşaatı devam etmektedir. Yine köyümüzde bir Tarım Kredi Kooperatifi bulunmaktadır. Tarım Kredi Kooperatifi'nde bir müdür, bir ziraat mühendisi ve bir memur görev yapmaktadır. Yine köyümüzün bir derneği mevcut olup; bu dernek 1967 yılında kurulmuştur. Bugünde faaliyetlerine Şinasi HENDEN başkanlığında devam etmektedir. 2005 yılında camilerimizin onarımı ve İlköğretim Okulumuzun Bilgi Teknolojisi sınıfının alt yapısı bu derneğimiz aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup çalışmalarına planlı bir şekilde devam edilmektedir. Derneğimizin merkezi Merkez Camiimizin alt katında faaliyetlerini sürdürmektedir.
2006 yılında İstanbul Bayrampaşa'da burada yaşayan köylülerimiz tarafından derneğin İstanbul şubesi açılmıştır.


Erdoğan Köyü Bulancak Video

Erdoğan Köyü Bulancak Video

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1799
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 17.08.2008 12:04
MaRaBoGLu61 Tarih: 17.08.2008 11:58