Dünyada hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Aşk da öyle! Hayal kırıklıkları, engellemeler, uyumsuzluk gibi etkiler ilişkinizi bir anda noktalamak zorunda bırakabilir.

Peki bunları göğüslemeye ve onu unutmaya hazır mısın? Cevabın “hayır” ise işte sana onu unutmanı kolaylaştıracak 10 iyi yol...

1- Arkadaşlarınla konuş
Unutma ilk ayrılık acısını yaşayan sen değilsin. Arkadaşların, aile fertlerin ve daha çevrendeki bir çok kişi, en az bir kez yaşamıştır bu olayı! O halde neden onlardan yardım almıyorsun? Konuştukça açılacak ve duygularını daha iyi tahlil etme fırsatı bulacaksın.

2- Gerçek duygularını test et
Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.

3- Görmemeye çalış
Ne demişler: “Gözden uzak olan gönülden ırak olur.” Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

4- Ailene zaman ayır
Sevgilin varken, ailen yüzünü görmeye hasretti. Şimdi onlara bir güzellik yap ve sevgiline ayırdığın zamanı onlara ayırmaya çalış. Dinginlik, huzur, güven hepsi bir arada! İlk zamanlar biraz sıkılır gibi olsan da, zamanla çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsin.

5- Onu arama
Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu ilişkinizi gereksiz yere uzatmaktan ve ikinizin de daha çok üzülmesinden başka bir işe yaramaz. Kendine hakim ol ve ne olursa olsun onu aramamaya çalış. Zamanla bu duruma alışacaksın.

6- Eğlenmene bak
Sanki sadece sevgilinle birlikteyken eğlenebilirmişsin düşüncesinden vazgeç. En yakın arkadaşlarınla dışarı çık, sinemaya git, bowling oyna, kırda piknik yap... Emin ol, bundan da çok zevk alacak ve sevgilin olmadan da keyifli vakit geçirebileceğinin farkına varacaksın.

7- Ona ait olan eşyaları ortadan kaldır
Fotoğraf, mektup, ya da sana aldığı bir hediye... Ondan geriye kalan her şeyi ortadan kaldır. Böylece onunla ilgili anılarının depreşmesini önlemiş olursun. Ama sakın hiçbirini imha etme. İleride onlara baktığın zaman acı çekmeyeceğin günler de gelecek.

8- Zamana bırak
“Zaman her şeyin ilacıdır” derler. Ayrılığın ilk günlerinde çok acı çeksen de, zamanla aklına bile gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Bunun için üzülmene ve kendini yıpratmaya değmez.

9- Hobilerini geliştir
Onu kafandan uzaklaştırman için en iyi yollardan biri de yeni hobiler edinmen ve kendine bol bol zaman ayırman. Böylece onu düşünme fırsatını bulamayacaksın. Özellikle arkadaşlarınla birlikte yapacağın spor aktiviteleri çok işine yarayabilir.

10- Olumsuz yönlerini düşün
İlişkiniz boyunca mutlaka hoşuna gitmeyen davranışları olmuştur. Onu özlediğin zamanlarda birlikte geçirdiğiniz güzel anlar yerine, olumsuz yönlerini düşünürsen onu daha kolay unutabilir, hatta nefret bile edebilirsin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 17098
favori
like
share
eecem Tarih: 21.07.2009 09:25
Paylaşım için teşekkürler...
cemre09 Tarih: 20.05.2009 16:46
insan isterse herşey elindedir,unutulur gider...
paylaşım için teşekkürler...
dogan14 Tarih: 20.05.2009 16:26
yaa abi siz öyle unutursun dionuzda ben 1 yıldır bunların hepsini yapıom ama unutamıyom birde kız beni sevmiyo kendime nasıl aşık edeyim bir önerisi olan varmı...:79:
necdet göknil Tarih: 02.05.2009 00:02
Hepsi de mantıklı...Ya sevmek ? ***UNUTTUM*** diyen kendinedir bu yalanı..
'Unuttum' dediğin an zaten unutmadığıdır, kişinin kendine söylediği..
BetüL34 Tarih: 19.04.2009 17:56
GRÇKTN sevdiysen hç bi zmn unutamazsn...! unutamam!!!
wolverine Tarih: 15.03.2009 11:57
eğer insan sevdiğiyse ( hele benim gibi sevdiyse ) unutma için 10 değil 1,000,000 yol olsa unutamaz eğerki unutursa sevmemiş demektir.. gerçek seven unutmaz unutmaya çalışmaz onunla yaşar.... haklısın insan unutmaz alışır.hani şiir dinlersin aklına gelir duygulanırsın şiir bittiğinde hiç birşey olmamış gibi yaşarsın.
beni kaybetmeyi göze aLani
ben kazanmak iCin ugra$mam!
SevDigim inSan beni terkeDip gittiySe
ozaman onun neyini Seveyim?
aDam Sevgimi haketmemi$ki
giDer Sevgimi beni hakeDene veririm
Daha Cok i$ime yarar!!
hep benimLe ya$ar faLan bunLar SaCma
2 yiL ya$attikta noLDu??

unuttum gitti
Cokta güzeL oLDu


hak veriyorum.bunlar ancak filmlerde olur.
zaman herşeyin ilacı.buna benzer olay için 2.5 yıl bekledim sonra olmadı okulu bile bıraktım.ama şimdi okulu bıraktığım içii bazen kendime salak muamelisi yapiyor.bu olay için insan okulu nasıl bırakır diye.
sheqeyy_bebish şin dedği gibi beni sevmeyen birini nasıl sevebilirimki giden sevgimi beni seven birine veririmnede güzel söylemiş sonuna kadar katılıyorum
M.Kutsi Çil Tarih: 15.03.2009 11:40
Ne yaparsanız yapın,eski sevgili,hele ilk sevgili ilk aşk unutulmuyor.Aradan yarım asır geçse bile.
Nerqish Tarih: 27.02.2009 16:45
[COLOR="SlateGray"]Adı ustunde eski zaman asimina ugrar zaten
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 27.02.2009 16:32
beni kaybetmeyi göze aLani
ben kazanmak iCin ugra$mam!
SevDigim inSan beni terkeDip gittiySe
ozaman onun neyini Seveyim?
aDam Sevgimi haketmemi$ki
giDer Sevgimi beni hakeDene veririm
Daha Cok i$ime yarar!!
hep benimLe ya$ar faLan bunLar SaCma
2 yiL ya$attikta noLDu??

unuttum gitti
Cokta güzeL oLDu