Ve Palyaçolarla Gözyaşları Kitap Özeti - Ve Palyaçolarla Gözyaşları Kitap Tanıtımı
Kitap Özeti
12 Eylül darbesi nedeniyle kitaplarının Türkçede yayımlanmasına uzun süre izin vermeyen Simmel, casus edebiyatının en önemli isimlerinden biri.

Ve Palyaçolarla Gözyaşları ise Simmel'in soğıuk savaş dönemiyle ilgili olarak yazdığı en etkileyici kitaplarından biri. İki süper gücün dünyanın kaderi üzerine oyun oynarcasına giriştikleri hesaplaşmalar, inatlaşmalar ve yarışların, aslında her şeyin temeli olan insan yaşamını nasıl da hiçe saydığını son derece güçlü bir biçimde ele alan bu roman, Simmel'in barışçı ve insan merkezli dünya görüşünü de çok iyi dile getiriyor.

Kısa bir zaman önce yitirdiğimiz Simmel'in kitaplarının çarpıcı atmosferi, soğuk savaş sonrasındaki günümüz dünyasında güncelliğini korumaya devam ediyor.

J. Mario Simmel

"Seyirciler panik içinde kaçışıyor. Sıralar arasındaki basamaklar dar. Kadınlar ve çocuklar tökezliyor. Erkekler kavga dövüş yol açmaya uğraşıyor. Kadınlara vuruyorlar. Bazı insanlar yerde yatıyor. Üzerlerine basıp kaçıyorlar. Kan. Her yerde kan. Tahta sıralardan kanlar damlıyor.

Elinde tabanca tutan bir sirk görevlisi gösteri alanına doğru koşuyor
[COLOR="darkorange"]Künyesi


· Everest Yayınları
· Basım Tarihi : 07 - 2009
· ISBN : 9789752896062
· Sayfa Sayısı : 522
· Etiket Fiyatı : 20.00 TL

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 428
favori
like
share