Kayseri - Kocasinan - Sami Yangın Anadolu Lisesi

Okulumuz Kayseri İli Kocasinan ilçesinde yer almaktadır.21 derslik 1 görsel salon 1 fizik labaratuarı 1 kimya labaratuarı ile birlikte matematik,sosyal bilimler bölüm odaları ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.Misyonumuz

Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip,

Doğaya ve çevreye duyarlı, bunu davranış biçimi olarak benimsemiş,

Bir dünya vatandaşı olarak anadiline, Almanca'ya ve İngilizce'ye hakim,

Kendini kontrol eden ve yönetebilen, sorumluluğunu bilen,

Birlikte çalışma alışkanlığı gelişmiş,

Güzel sanatları takdir eden, sanattan zevk alan, sanatı yaşamının bir parçası haline getiren ve estetik görüş sahibi,

Temel insan hak ve özgürlüklerine saygılı,

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmektir

Bir başka ifade ile Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.


Vizyonumuz:

Yasam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen, kendi öğrenmesi için çaba harcayan, özgüvenini kazanmış olan, teknolojinin insanlığa hizmet veren bir araç olduğu bilincine sahip, araştırma ve geliştirmeyi hedef haline getiren, özgür düşünceye önem veren, bölgemizde lider, ülkemizdeki teknolojik gelişmelere önderlik edebilecek, kişilikli, ahlaki değerlere sahip girişimci bireyler yetiştirmektir. küreselleşen dünyada evrensel ve ulusal değerlere sahip, çağın değişimlerine uyum sağlayabilecek öğrenciler yetiştirmektir.


Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Nil Caddesi No:36 Kocasinan / KAYSERİ

Telefon: (352) 223 56 85

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1451
favori
like
share