[FONT="Arial Narrow"]Bunu ben söylemiyorum. Arabistanda 10 yıldır eşi ile birlikte yaşayan kuzenimin, bir arap kızı ile konuşmasında kızın ifadesi şöyle olmuş.

"Aslında tam aradığım erkek tipi, son derece sadakatli oluyorlar. Tek eş yanlısılar ve ailelerine çok bağlılar. Ruhlarında biraz maçoluk olsalarda, bu benim hoşuma gidiyor."

Yorumuna bakarmısınız. Sonuçta oda müslüman ülkesi. Ve üstelik Suudi Arabistan: Pakistan olsun, Afganistan olsun, Yani diğer müslüman ülkeleride dahil olmak üzere kesinlikle dışa kapalı bir ülke. Dışarıdan kimseye kız vermezler. Yani sadakat anlamında gerçektende Türk erkekleri bir gömlek üstün bana göre. Bunu uzun bir süre önce işitmiştim. Fakat geçen amcamların Hollanda'dan geldiklerindeki anlatıkkları hikaye bunu Avrupa'dan da desteklemiş oldu. Oradaki görüşü aktarayım.

"Çok asabi oluyorlar bazen. Ve yersiz kıskançlıklarına şahit oluyorum çoğu zaman. Ama buna değerler. Çünkü kadınlarına çok ama çok bağlılar. Bir başkası ile yemek yemene karşı çıkıyorlar ama kendileride bir başkası ile yemeğe çıkmıyorlar."

Geçmişe bir bakın. Savaşlarda dahi hiç Türk askerlerinin düşman kadınlarına karşı yaptığı iğrençlikleri duydunuz mu Öyle bir anda bile kadınları ve çocukları muhafaza ettik. İlişmedik. Bune en yakın örnek Ermenistan olmuştur. Fazla detaya girmeyelim. Yapılanlar unutulmadı çünkü.

Şimdide size Dünya çapında yapılmış kısa bir anket çalışmasını örnek gösterelim.
Uluslararası ölçekte bir kadın araştırması yapan sosyolog, dünyanın çeşitli ülkelerinde kadınlara bir soru sormuş:
Kocanızı başka bir kadınla yakalarsanız ne yaparsınız

Soruya ülkelere göre verilen cevaplar ise söyle olmuş:

İsveçli: Neyimi beğenmediğini sorarım.

Rus: Evi terk ederim.

Fransız: Sesimi çıkarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.

İtalyan: Kadını vururum.

İspanyol: Kocamı vururum.

Yunanlı: Her ikisini de vururum.

Türk: Benim kocam yapmaz!

Belki aranızda daha önceden bunu okuyanlarınız vardır. Onun haricinde google'a bile bunun ilgili aramalar yapsanız inanın Türk erkeklerinin farklı olduğunun Dünya'da misafirperver ve sadakatli olduğunun örneklerini görebilirsiniz.

Sözün kısası bunu özetleyecek olursak; Farklı ülkelerde akıl ve mantık evliliği yapılırken, Türkiye'de genelde kalp evliliği yapılıyor. Ve inanın aksi gibi görünsede Erkekler körükörüne bağlanırken, kadın çok daha temkinli akıl evliliği yapabiliyor. Yani Türk kadını bile erkekten daha akılcı olabiliyor zaman zaman.

Mesela iş konusunda Diğer gelişmiş ülkelere nazaran geri kalmamızın nedenlerinden bir taneside bence bu kalp, ruh. Bir yahudi bu konuda kesinlikle işini ailesinden önde tutabilir. Yada bir japon hafta sonu evine gelmeyip işyerinde teknoloji üzerine yoğunlaşıp bihaber şekilde uyuyakalsabile. Sabah eve döndüğünde bu onun için gayet normaldir. Ve eşide bunu normal karşılar.
Ama bi Türk'ü düşündüğümzde biraz fazla mesai'ye kaldığı vakit hemen şikayet etmeye başlar karısını göremediği çocuklarına kavuşamadığı için dayanamaz.

Bırakın böyle olsun. Kalbimiz olsun bizden alamadıkları. Ve eşlerimiz olsun vazgeçemediklerimiz. Son teknolojiye sahip olup ailemi unutmaktansa, orta halli bir hayatla huzurlu bir aile birlikteliğini yeğlerim.

18 yaşını geçen avrupa gençlerini acaba diyorum hangi anne baba evlendiriyor.
Kimde kına gecesi Çeyiz Beyaz eşya Ev kurma Bunlara yardımı hangi anne baba yapıyor

Gerçekler ortada Buraya kadar okuduysanız Teşekkür ederim.

Yorum Sizin...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2044
favori
like
share
ŞİİR GÖZLÜ Tarih: 21.08.2009 15:58
çok güzeldi paylaşım.aslında ifade edilebicek o kadar söz var ki.Türk erkekleri ve ya diğer milletlerin erkekleri diye ayırmak istemiyorum.Çünkü her milletin iyisi de kötüsü de çok...Bu yazıyı okuduktan sonra babama olan hayranlığım bi kat daha arttıve beni babam kadar koruyup kollayan can_ima da.

tekrar teşekkürler.
qamzeli Tarih: 21.08.2009 15:27
yorum yapamicam