2009 yılının gelinlik modası geçen yıllara oranla daha sadece ve daha farklı bir ruh taşıyor. Kabarık etekli gelinlikler yerine düz etekli gelinlikler, saten kumaş yerine organze kumaşlar yoğun olarak kullanılıyor.2009 kış e bahar sezonunda günlük ve abiye kıyafetlerin üzerinde görmeye alışık olduğumuz danteller, gelinliklerin vazgeçilmez parçası haline geldi. Moda evleri, gelinlik butikleri 2009 gelinlik modasında özellikle Fransız dantelini ustaca kullanıyorlar. Dantel hem zarif hem de dişi gösteren en güzel kumaş türlerinden biri.


Gelinlik eteklerinin formlarında da değişik gözlemleniyor. Masalımsı kabarık etekler yerine fırfırlı ya da düz kesimli gelinlik modellerine rastlanıyor. Son dönemlerde nereye baksanız görebileceğiniz straples yakalı gelinlikler yerini askılı ve v yakalı modellere bırakıyor. V yakalı modellerde yakalarda inci ve taş işlemeleri ile harikalar yaratılıyor.


Yıllar önce taşsız bir gelinlik düşünülemezdi ama moda taçları hayatımızdan çıkarıp yerine kısa duvakları getirdi. Bu yıl gelinlik modası duvaklar üzerinde de değişikliğe gidiyor ve uzun duvakları göz önüne getiriyor. Uzun duvaklarda taşlı işlemeler, gerçek çiçekler ve inciler yoğun olarak kullanılıyor. Sadece moda evlerinin önerisi değil, 2009 gelinlerinin severek kullandığı işlemeli duvaklar prenses havası veriyor.


Mini gelinlik giyer miydiniz? Bu yılın gelinlik modasında sürpriz; mini gelinlikler. Deniz kenarında ya da yatta düğünü olan gelinlere öneriliyor. Güzel bacaklarınız vara ve yeterince bronzsa mini gelinliklerin denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Kat kat fırfırlı etekleri ve diz üstünde biten boyu ile farklılığınızla iz bırakabilirsiniz.


Gelinlik seçiminize karar verdiyseniz kendinizi strese sokmadan, sakin sakin provalarınıza gidin. Gelinliğinizin altına giyeceğiniz iç çamaşırı provalara götürmeniz özellikle gelinliğin üst kısmı konusunda size kolaylık sağlayacaktır. Düğün gününüzde ışıltınızla göz kamaştırmak istiyorsanız sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Günlük öğünlerinizi kesinlikle boş geçirmeyin. Gelin saçınızı ve makyajınızı düğününüzden 15 gün önce prova ederseniz, düğün günü kendinize güvenerek ve telaş etmeden hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.
Kendinizi içinde iyi ve hayalinizdeki gibi hissedeceğiniz gelinlikler seçmeye özen gösterin. Unutmayın, hayatınızın en özel günlerinden birini yaşıyorsunuz ve en özel siz olmalısınız!


DiLsizdir benim sevmeLerim...Kaç hain sevda geçmiştir kapımdan kaç uzun gece kaç sabahı geLmeyen günLer...Sadık sevgi cümLeLerine sonsuz saygıyLa doLu yüreğim sonu hüsran oLsa da sessiz bekLeyişLerim...İçine hapsoLdugum her zindana bugünkü "ben"i borçLuyum...beni kandıran beni ağLatan herkese teşekkür ederim...ittiğiniz dipsiz kuyuLardan ucuna getirdiğiniz ucurumLara kadar her adımımda biraz daha kazandığım deneyim için sonsuz teşekkürLer ...şimdi içinde biraz burukluk, biraz nem oLsa da dimdik bakısLarım...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 516
favori
like
share