Bolu'da 700 kız öğrencinin okuduğu meslek lisesinde, bir de erkek öğrenci öğrenim görüyor. Bu yıldan itibaren adına "Kız Meslek Lisesi" ibaresi eklenen okula bundan böyle erkek öğrenci kayıt yaptıramayacak. Daha önce adı Bolu Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi olan, ancak bu yıl "Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi" adını alan okula, üç yıl önce Fatih Bıçakçı adlı öğrenci kayıt yaptırdı.
Okulun Tekstil Bölümü'nde şu anda 10. sınıfta okuyan Fatih Bıçakçı, okulda 700, sınıfında ise 29 kız öğrenci arasında tek erkek öğrenci olarak eğitimine devam ediyor. Kız öğrencilerle birlikte ders görmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Bıçakçı, "Okula ilk başladığım yıllarda biraz sorun yaşamıştım. Artık alıştım" diye konuştu. Okula bundan böyle erkek öğrencinin kayıt yaptıramayacağını da öğrendiğini belirten Bıçakçı, "Okulun tek ve son erkek öğrencisi olmak bence güzel bir duygu" dedi.
700 kişilik okulda tek erkek o...
700 mevcutlu Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi'nde tek erkek öğrenci olan Fatih Bıçakçı, hiç yalnızlık çekmediğini söylüyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 479
favori
like
share
tavenna Tarih: 13.11.2009 23:05
milli piyango vurmuş haberi yok