Saçlar bu kış çok havalı Modada son yıllarda etkisini hissettiren feminen esinti, bu yıl doruğa çıkıyor. Kadınlar hiç bu kadar dişi, erkekler ise hiç bu kadar bu kadar şık olmamıştı. Bu durumdan saçlar da nasibini alacak tabii.
2005-2006 sonbaharkış sezonunda minimalizmin ölmesiyle son yıllarda modayı etkisi altına alan feminen esinti, ağırlığını biraz daha fazla gösteriyor. Kadınlar kıyafetten ayakkabıya tamamen dişi bir görüntü sergilerken, erkekler de vücuda oturan dar kıyafetleriyle hiç olmadıkları kadar şık görünüyor. Peki bu kıyafetler nasıl saçlarla tamamlanıyor?

Saç kesimlerindeki belirgin çizgiler kadın ve erkeğin şıklığını tamamlayacak en önemli unsur. Bu kış saçlarınızı istediğiniz boyda kullanabilirsiniz. Ancak saçınız hangi boy olursa olsun, mutlaka katlı modeller kullanmalısınız. Kış saçları sanki taramamışsınız da öylesine bırakmışsınız gibi dağınık ve özgür bir görünüm sergileyecek. Kare ya da rahat ve gevşek katlara kabarık ve kırık uçlar eşlik edecek. Böylece, bu kışın kadınsı kıyafetlerine uygun olarak doğal ve dolgun bir görünüm elde edilmeye çalışılıyor.


Saç renginde ise saça hem derinlik hem de hareket kazandıran koyu kumral tonlar, siyah ve sarı sandreler oldukça revaçta. Saçların arasına serpiştirilen farklı tonlar, son birkaç yıldır olduğu gibi bu kış da revaçta. Amaç, saçlara sıcaklık kazandırmak, yüz hatlarını yumuşatmak ve daha parkla bir görünüm elde edebilmek. Bu kış saçlarda oldukça sık rastlayacağımız ayrıntılardan biri de asimetrik kâhküller. Dağınık ve kabarık saç kesimleri, asimetrik kâhküllerle tamamlanıyor.

Erkeklerde ise yoğun olarak katlı modeller hakim olacak. Keskin hatlı kare kesimlerin moda olduğu erkek saçlarında da, tıpkı kadınlarda olduğu gibi değişik renklerdeki röflelere rastlamak mümkün. Ayrıca olabildiğince dağınık ve dolgun bir görünüm tercih ediliyor. Saçlar banyo sonrası öylesine bir kurutulmuş gibi doğal ve özgür bir görünüme sahip olacak.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 601
favori
like
share
casper Tarih: 17.04.2006 16:50
Bence moda insanın kendine yakışandır,hele ki saçta modaya ben sıcak bakmıyorum,moda diye kendime yakışmayan bir saç şekli ve rengi deneyemem
SU-PERISI Tarih: 17.04.2006 11:26
Paylaşımın için teşekkürler