Artık yavaş yavaş Windows Live Messenger'ın yerini almaya başlayan Facebook Chat uygulaması, popüler paylaşım sitesinin en sık kullanılan özelliklerinden biri oldu.


Facebook Chat en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri oldu
Çevrimdışı OlmakO an çevrimiçi olan arkadaşlarınızla anlık mesajlaşma yoluyla sohbet edebildiğiniz Facebook Chat uygulamasında kendinizi çevrimdışı gösterip, kimsenin sizi görmemesini sağlayabilirsiniz.
Peki sadece belli kişilerin sizi Facebook Chat'te görmemesini istiyorsanız, ne yapmalısınız? İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladığımız yazıda bulacaksınız.


İstenmeyenleri Birleştirin

Öncelikle sizi Facebook Chat'te sizi görmesini istemediğiniz kişileri bir araya getirmelisiniz. Bunun için bu kişileri belli bir grup içinde toplamalısınız.

Sağ üst köşedeki Hesap sekmesinin altındaki Arkadaşlarını Düzenle bölümüne tıklayın.

Açılan ekranda, arkadaşlarınızın listesinin sağ üst tarafında yer alan Bir Liste Oluştur tuşuna tıklayın.

Çıkan pencerede sol üstteki kutucuğa, oluşturacağınız listenin adını yazın. Listeye ekleyeceğiniz kişileri, resimlerine tek tek tıklayıp seçebileceğiniz gibi, adlarını sağ üstteki kutuya yazarak da belirleyebilirsiniz.
En son olarak Liste Oluştur tuşuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz.İstemedikleriniz Görmesin

Şimdi sıra Facebook Chat'te sizi kimlerin göreceğini ayarlamaya geldi.
Facebook ana sayfasında sağ alt kısımda bulunan Sohbet kısmına tıklayıp o an çevrimiçi gözüken arkadaşlarınızın listesini açın.

En üstte, oluşturduğunuz arkadaş listelerinin adlarının yer aldığını görebilirsiniz. Bu grupların yan taraflarında küçük düğmeler bulunuyor.

Bu düğmenin üzerine tıkladığınızda o gruptaki kişiler için çevrimdışı gözükmeye başlıyorsunuz. Böylece birkaç kişiden gizlenmek için tüm arkadaşlarınıza çevrimdışı gözükmenize gerek kalmıyor.
İşlemi geri çevirmek için ise düğmeye bir kez daha basmanız yeterli.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8885
favori
like
share