Nouvelle-France (New France)

Vizyona Giriş Tarihi
17.11.2006

Türü
Duygusal

Ülke
Kanada / İngiltere / Fransa

Süresi ve Yapım Yılı
142 dakika - 2004

Yönetmeni
Jean Beaudin

Oyuncular
Noémie Godin Vigneau
Gerard Depardieu
David Lahaye
Sébastien Huberdeau

Senaryo
Pierre Billon

Müzik
Patrick Doyle

Görüntü Yönetmeni
Louis De Ernsted

Kanadanın Titaniki...

Quebec, 1758. Ailesini fazla burjuva ve kentli bulduğu için yıllar önce reddeden, cesur ve maceracı genç François Le Gardeur, o günden beri Amerika yerlileriyle birlikte ormanın içinde doğal bir yaşam sürmüştür. Bir av partisinden dönerken babasının sağlığının kötü olduğu haberini alınca Quebece döner. Ama geç kalmıştır. İkinci kötü haber ise, babasının yalnızca sağlığının değil, parasal durumun da artık eskisi gibi olmadığıdır.

Dönüşünden bir gün sonra, Le Gardeur ve Marie-Loup pazar yerinde karşılaşır ve ilk görüşte aşık olurlar. Marie Loup, özgür görünüşü ve aklıyla, zamanının ötesinde bir kızdır. Onun özgür ruhunu ve konuşmalarını halk içinde kınayan Peder Blondeau, içten içe kıza karşı büyük bir aşk beslemektedir.

Genç kızın vahşiler olarak adlandırılan yerlilerle iletişim içinde olması çevresindekilerin dedikodularına sebep olmakta; onun bir cadının güçlerine sahip olduğu kulaktan kulağa yayılmakta ve hastaları iyileştirmek için şaman büyüleri kullandığı ileri sürülmektedir.

Olaylar karmaşıklaştıkça Blondeau hariç herkes inancını yitirmeye başlar. Le Gardeur ise sevdiği her şeye veda etme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır.

Kanadanın Titaniki olarak adlandırılan Umutlar Ülkesini Jean Beaudin yönetmiş. Senaryosunu Pierre Billonun yazdığı filmin başrollerini David Lahaye (François le Gardeur), Noémie Godin Vigneau (Marie-Loup) ve Gerard Depardieu (Thomas Blondeau) paylaşmış. Oyunculara eşlik eden isimler Sébastien Huberdeau, Juliette Gosselin, Irène Jacob, Bianca Gervais, Vincent Perez, Tim Roth ve Jason Isaacs olmuş. Kanadanın en yüksek bütçeli filmi olarak isim yapan filmin bütçesi yaklaşık 30 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 489
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:40
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 17.11.2006 07:10
baba parasını reddeden biri demek. film güzel bişey sanırım

teşekkürler abim
casper Tarih: 16.11.2006 18:53
duygusal filmlere baylırım,

teşekkürler kurtjara
puslukurt Tarih: 16.11.2006 14:16
Kurt teşekkürler..