opal taşı nedir - opal taşı ne işe yarar - opal taşının faydaları - opal taşının özellikleri - opal taşının yararları

Opal taşı gökkuşağı taşı, panzehir taşı ve yetenek taşı isimleri olarak da anılır. Opal taşı şifalı olan taşlardan biridir. Kırmızı, renksiz, beyaz, pembe, mavi ve karışık gökkuşağı renginde bulunur. Saydam ve yarı saydam şeklindedir. Sevgi, umut ve şefkat duygularını açığa çıkarır. Yeraltındaki hareket halinde olan suların, kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi suretiyle oluşur. Opal taşı asında renksizdir fakat renksizine az rastlanır.


Opal taşının göz sağlığına iyi geldiği bilinir. Parasal konularda da şans getirdiğine inanılır. Duygular ve akıl konusunda bütünlük sağladığı söylenir. Kişide özgüveni artırır ve kötü huylardan koruduğu bilinir. Utangaçlığın azalmasına yardımcı olur. Opal taşının vücut sıcaklığına göre renk değiştirdiği söylenir. Stresi ortadan kaldırır ve duygusal anlamda rahatlık hissi verir. Opal taşı mücevher olarak kullanılır.


Opal taşı terazi, akrep, yay ve balık burcunu temsil eder. Negatif duyguların yok olmasına yardımcı olur. Avuç içinde renk değiştirme gibi özelliği olan değerli ve yegane taşlardan biridir. Opal taşının sezgileri güçleri özelliği vardır. Opal taşı duygusal anlamda rahatlama verir ve taşıyan kişilerde stresi azaltır. Kendinize olan güven duygularınızı taze tutmak için opal taşını takı olarak kullanabilirsiniz.

Opal Taşının
Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri


Kızgınlığı yok eder.
Kişisel bağımsızlık ve özgürlüğünüzü bulmanıza yardım eder ve sizi bu yönde yüreklendirir.
Kişiye, kendini ifade edebilmesi için gereksinim duyduğu içsel gücü ve yürekliliği sağlar.
Kişiyi, kendi özgürlüğünü kısıtlayan, kendi yanlış inançlarından kurtarır.
Özgürlük ve bağımsızlık taşıdır.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 437
favori
like
share