Kulübümüzün 100. yıl kutlamaları kapsamında "Fenerbahçe Dünya Zirveleri'nde" projesinin son ayağı olan "Everest Tırmanışı"nı gerçekleştiren dağcılarımız Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı Everest'in zirvesine Fenerbahçe bayrağını diktiler.

100. kuruluş yılımızda, Fenerbahçe'mizin sporun her dalına verdiği desteği bir kez daha gözler önüne sermek amacıyla gerçekleştirilen 'Fenerbahçe Dünya Zirvelerinde' projesi kapsamında Ağrı Dağı, Arjantin'de bulunan Aconcagua Zirvesi, Tacikistan'daki Somoni Zirvesi, Fransa'daki Mont Blanc Zirvesi ve Tanzanya'daki Kilimanjaro Zirvesine tırmanarak Türk ve Fenerbahçe bayraklarını dalgalandıran Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı, şimdi de dünyanın en yüksek tepesi Everest'e tırmanarak Fenerbahçe ve Türk bayraklarını dünyanın zirvesinde dalgalandırdılar.

Dağcılarımız Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı, Everest'in zirvesinden yaptıkları telefon bağlantısında şunları söyledi: "Gün doğumu ile birlikte Everest'in zirvesine tırmanmış bulunuyoruz. Fenerbahçe ve Türk bayraklarını Everest'in zirvesine dikmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Fenerbahçemizin 100. yılında bayrağımızı dünyanın zirvesinde dalgalandırıyor olmak bizim için büyük bir gurur ve mutluluk. Bu başarının tüm Fenerbahçe camiasına hayırlı olmasını diliyoruz."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1015
favori
like
share
shag Tarih: 24.05.2007 21:46
tşrkrlr eski toprak hep böyle :85:
stugal Tarih: 24.05.2007 21:24
Her yerde
ozlems_o Tarih: 21.05.2007 18:11
teşekkürler eskitoprak