1. Önce cihazınızda emu yazılımı olup olmadığını kotrol ediniz. Eğer bunu başaramıyorsaniz semtinizdeki herhangi bir elektronikçiye giderek cihazınıza emu yazılımı yükletiniz. Cihazınızda emu yazılımı olabilir ancak aktif olmayabilir. Cihazınızın emusunu nasıl aktif edeceğinizi de bu bölümde anlatacağız.

2. Cihazınızda emu yazılımı yüklü olduğunu biliyorsanız sıradaki adımımız cihazınızın menüsündeki "özel key girme menüsü"nü bulmak olacaktır. Bu menüyü cihazınızın emusunu aktif etmeden menü içerisinde gözükmeyebilir. Eğer emunuz aktif ise bu menü şu adlarla genel menüde yerini alabilir ; " Edit Keys " , " Uydu Key Ayar " , " Key Menüsü " , " CI Sistemi " vs. Bazı cihazlarda ise bu menüye girmek için özel teknikler gerekmektedir. Bu teknikleri marka ve modeline göre bu bölümde detaylı olarak anlatacağız.

3. Özel key girme menüsünü bulduktan sonraki adımımız bu menü içerisinde keyleri doğru şifreleme sisteminin doğru satırına yazmak ve kaydetmek olacaktır.

4. Keyleri girip kaydettikten sonra keylerini girdiğiniz kanalın şifresi çözülmelidir. Eğer çözülmez ise ya keyler güncelliğini kaybetmiş olabilir. Keyler bazen 1 saatte bazen 1 haftada bazen 10 dakikada bir değişmektedir. Hangi keyin ne zaman değişeceği belli olmaz. Şifreleri sürekli takip etmek istiyorsanız , sitemizi sürekli takip etmek zorundasınız.

5. Keylerin güncelliğinden eminseniz ve kanal hala çözülmediyse önceki adımları kontrol ediniz.Goldmaster
11000 -13000-15000-20000-30000 serisi için menü 6382 yazın key menüsü açılacaktır. Bu menüde şifreleme sistemleri yer alır. Gerekli şifreleri gerekli şifreleme sistemlerine giriniz.
4150 - 4350 - 9400 ve tüm Topfield tabanlı cihazlarda menü 121 ile key menüsüne girebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2944
favori
like
share
nusretx Tarih: 28.12.2007 09:18
teşekkürler...