Büyük Menderes Nehri kurudu
Ege Bölgesi'nin en önemli nehirlerinden olan Büyük Menderes Nehri, yaşanan kuraklık nedeniyle uzun yıllar sonra ilk kez kurudu.
Ege'nin en önemli nehirlerinden Büyük Menderes tamamen kurudu. Susuzluktan şikayetçi olan çiftçiler ise nehrin ortasında poz verdi.


Yaşanan kuraklığı yerinde görmek amacıyla Büyük Menderes Nehri'nde basın toplantısı düzenleyen Germencik Tarım Kredi Yönetim Kurulu Üyesi Erol Önder ile Turanlar köyünden bir grup çiftçi, Büyük Menderes Nehri'nin kuruyan alanında gazetecilere poz verdi. Erol Önder, yaptığı açıklamada, gerek Devlet Su İşleri gerekse Aydın Ovası Sulama Birliği'nin su konusunda çiftçilere yardım etmesini beklediklerini söyledi. Pamuktan çok mısır ve yoncanın daha çok suya ihtiyacı olduğu bir dönemde olduklarını belirten Önder, ürünlerin kurumaya başladığını belirtti. Önder, "Menderes'te su yok. Kanallarda su yok. Bir an evvel baraj sularının bırakılmasını, ekinlerin kurtarılmasını istiyoruz. Bizi dinlemediler. Çağrımıza kulak vermelerini, mahsullerimizi kurtarmalarını istiyoruz." dedi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 614
favori
like
share
MeMoLi Tarih: 08.09.2007 04:01
eft Dünyayı Sarsacak ßence ßu Olay
turkbey Tarih: 05.09.2007 22:42
suyu tasarruflu kulanmak lazım suna bakya yazık gunah