Güldürme beni Ersun Yanal!..

Son güncelleme: 05.10.2004 02:54
 • Böyle futbola iki gol çok bile

  Çok kötü bir maç oldu. İstanbulspor ve Kayserispor boşuna düşme hattına inmemişler. Böyle giderlerse gelecekte onlar için tehlike dolu dakikalar çok olur. Eğer toparlanmazlarsa, Süper Ligde kalmaları zora girer haberleri ola.
  Güldürme beni Ersun Yanal!..
  Ersun Yanal Milli Takımların tek sorumlusu, yani patronudur... Milli takımları seçerken kimseye danışmaması, düşünceleri içerisinde istediği futbolcuyu kadroya alması onun en tabii hakkıdır... Bunun aksini düşünmek mümkün değildir... Ayrıca Ersun Yanalın milli takımları açıklarken, medyaya da hesap vermesi diye bir şey yoktur...
  Futbol yok 3 puan var
  Önümdeki beyaz kağıda baktım bir iki not hariç bomboş. Her zaman ama iyi ama kötü bir sürü not alırdım o kağıda. Bu maçta nedense 3-4 tane çok kısa notla 90 dakikayı tamamlamışım. Kağıttaki notlara göre maçın ilk yarısında 27 dakika Galatasaray Ankaraspor kalesine gidememiş. Orta sahada dolaşmış, top çevirmiş, pas yapmış, tabii hata da. Ancak 28. dakikada Sabri bir korner atmış, Saidou arkaya aşırtmış, Necati de dokunmuş, tabela 1-0 olmuş. İlginç değil mi? Koca Galatasaray 28. dakikadaki ilk ciddi akınında gol atmış. Tabii 35te Mondinin kurtardığı, Saffetin kafası var ki, gerçekte tek alkışlık pozisyon.
  Bir garip medya ki...
  Kimse alınmasın, darılmasın... Bu meslekte 46. yılımı yaşıyorum . Ama inanın bana, şu son iki üç yıldır gördüğüm medyayı hiç yaşamadım! Bir gruplaşmalar olmuş. Dünyada örnekleri elbette var. Ama bizdeki, dünyayı çatlatacak cinsten! Sözüm Fenerbahçe medyasına...
  Galatasaray'daki karmaşa!
  Galatasarayda iyiler - kötüler birbiriyle savaşıyor. Konuştuğum genel kurul üyelerinden çoğu İyiye sevinirken, bir kötüyle karşılaşıp üzülüyoruz diyor. Mesela... dedim birine, bakın bana ne cevap verdi: Seyrantepe 100. yılın olayıdır. Çok sevindim ama gelgelelim temiz eller operasyonu kapatıldı. Buna üzülmemek mümkün mü! Doğru dedim üyeye.
  Saidou ve Necati
  Sezonun başından beri ısrarla söylediğimiz isim Saidouydu. Dün Hagi onu ilk 11de sahaya sürdü. Ben oyununu çok beğendim. Tribündeki herkes de öyle. Saidou 4-5 top çaldı, 3 tane çok güzel gollük pas verdi, ve en önemlisi tek pasta topu daima hücuma soktu. Umarım Hagi, Petre-Saidou tartışmasından vazgeçip, Kamerunlu futbolcuya formasını teslim eder.
  10 numarayı herkes istiyor...
  Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, maç öncesi yaptığı basın toplantısında, 10 numara istediğini açıkladı.. Bu istek beni şaşırttı. Biz günlerce Bu takıma bir 10 numara alın derken, onlar Geldi, gelecekdiye bizleri uyuttular. Sonunda da Hagi istemiyor deyip işin içinden çıktılar. Bu açıklamaya Piyasa da 10 numara yok. Bulun da alalımı ilave ettiler...
  Alkışı hakedenler
  Biraz futbol dışına çıkalım, Borçtan boğuluyor dediğimiz Galatasarayın geleceğindeki güzel şeyleri yazalım. Seyrantepe Projesi, Galatasarayın kurtuluşudur. Bu araziyi almak kolay bir iş değildi. Ancak devlet gerçekten Galatasaraya sahip çıktı ve bu araziyi belli bir bedel karşılığında Sarı - Kırmızılı camiaya kiraladı.
  Derbiden utandım
  Adı büyük olan ama kendileri futbolu unutmuş iki takımın maçını izlerken inanın bana üzüldüm. Mevsim başında trilyonlarca liralar harcayıp kadro kuran yöneticiler, bilmem ne der ama bu iki takımın futboluna sıfır veriyorum. Üstelik Beşiktaşa oranla Galatasaraın biraz daha iyi olmasına rağmen.
  Neden olay bekliyorsunuz?
  İçimizdeki karamsarlık ya da güvensizlik, iyi şeylerin daha doğmadan ölmesine neden oluyor. Bu huyumuz, bu peşin hükümlü olmamız bitmedikçe de iyi günleri göremiyoruz, yaşayamıyoruz.
#05.10.2004 02:54 0 0 0