İstanbul, WTA takviminde !..

Son güncelleme: 07.12.2004 12:03
 • Tenisseverlere müjde !.. Dünya Bayan Tenisçiler Birliği WTA, İstanbul Cup Turnuvasını 2005 takvimine aldı. Türk sporu ve tenisi açısından çok büyük bir önem taşıyan bu karar, dünyaca ünlü yıldızları İstanbula getirecek..

  İstanbul Cup Tenis Organizasyonunun girişimleri ve başarılı çalışmaları sayesinde, dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan 60 WTA tenis turnuvasından birinin ev sahipliği ülkemize verildi.

  Turnuva 16 - 22 Mayıs 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 200 bin dolar ödüllü İstanbul Cup, Roland Garrostan sadece bir hafta önce yapılacak olması nedeniyle de ayrı bir önem kazanıyor. Ayrıca organizasyonun birbirinden önemli tenisçileri İstanbula getirecek olması en önemli detaylar arasında yer alıyor.

  -ÜNLÜ TENİSÇİLER İSTANBULA GELİYOR-

  İstanbullu tenisseverler organizasyon sayesinde, Wimbledon şampiyonu Maria Sharapova, Belçikalı Henin Hardenne, Amerikalı Venüs-Serena Williams kardeşler, Jennifer Capriati, Rus Elena Dementieva, Anastasia Myskina, Svetlana Kuznetsova gibi tenisçilerden bir veya birkaçını seyretme olanağını bulacaklar.

  Bu konuda görüşmelerini hızlandıran komitenin, Venüs Williams, Maria Sharapova ve Jennifer Capriati gibi en ünlü raketlerin biri veya bir kaçını İstanbulda buluşturmayı planladığı öğrenildi.
  Organizasyona katılmak için Sharapova ile pazarlıkların sürdürüldüğü, Rus tenisçinin 250 bin dolar istediği belirtildi. Capriatinin ise 150 bin dolar talep ettiği öğrenildi.

  İstanbul Cupta, dünya klasmanında ilk 20 içinde bulunan birbirinden ünlü isimlerden üçü WTA tarafından Türkiyeye gönderilecek ve Türk sporseverler bu raketleri izleme imkanı bulacak.

  - DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBULDA OLACAK-

  Turnuvanın 16-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olması dünya medyasının dikkatinin İstanbula yoğunlaşmasını sağlayacak. Çünkü dünyanın en büyük 4 Grand Slam turnuvasından biri olan Roland Garros Fransa Açık, İstanbul Cup Turnuvasından bir hafta sonra oynanacak. Bu da, tüm dünyanın gözünün İstanbula çevrilmesine neden olacak.

  -İŞTE 2005 TAKVİMİ-

  WTA 2005 takviminde İstanbul ile birlikte turnuvaların düzenleneceği 32 ülke ve şehirler ise şöyle;

  Amerika(13 turnuva): Memphis, İndian Wells, Florida, Maimi, Charleston, Cincinnati, Stanford, San Diego, Los Angeles, Nev Yok, Philadelphia
  Avustaralya(5 turnuva): Gold Coast, Canberra, Sydney, Hobart, Melbourne
  İngiltere(3 turnuva): Wimbledon, Birmingham, Eastboume
  Fransa(3 turnuva): Strasbourg ve 2 kez Paris
  Japonya(2 turnuva): Tokyo
  Belçika(2 turnuva): Antwerp, Hasselt
  Polonya(2 turnuva): Varşova, Sopot
  Almanya(2 turnuva): Berlin, Filderstadt
  Kanada(2 turnuva): Toronto, Quebec
  Çin(2 turnuva): Pekin, Guangzhou
  İtalya(2 turnuva): Roma, Palermo

  Ve İstanbulun da bulunduğu illerde 1 er turnuva yapılmakta
  Auckland Yeni Zelanda, Pattaya Tayvan, Bogota Kolombiya, Doha Katar, Acapulco Meksika, Dubai B. Arap Emirlikleri, Estoril Portekiz, Budapest Macaristan, Hyderabad Hindistan, Rabat Mısır, Prag Çekoslovakya, Seul Kore, Hertogenbosch Hollanda, Stockholm İsveç, Portoroz Slovenya, Linz Avusturya, Moskova Rusya, Taşkent Özbekistan, Zürih İsviçre, Luksemburg, Bali

  Öte yandan Mayıs ayında gerçekleştirilecek turnuva, www.wtatour.com adresindeki takvimde de duyuruldu.
#07.12.2004 12:03 0 0 0