Bilgisayar > NORTON GHOST

  NORTON GHOST XP DE NASIL ÇALIŞIR ACİLLLLLLLLLLLLLLLL
  çok çok iyi
  asicerkez26
  SAÇMA CEVAP VERME ADAM BİŞİ SORMUŞ

  ARKADAŞIM BEN GHOST İLE GENELDE IMAGE ALIRIM YANİ KULLANIŞLI BİR OLAY ÖZELLİKLE İNTERNET KAFELER VE OKULLAR İÇİN EN AZINDAN ZAMANDAN TASARRUF SAĞLIYOR
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  Ghost un 2003 ten aşagısını Xp de çalıştıramazsın bunun nedeni diger ghost versiyonları Fat32 dosya sistemine göre yapılmıştır. XP de NTFS oldugu için çalışmaz 2003 ü forumdan indir. Sonra kur. Saatin yanında Ghost ico nunu göreceksin ona tıkla orda 2 tane seçenek çıkacak.

  Backup : Bununla istediğin partiton un image ini (yedegini) alabilirsin..

  Restore: Seçeneği ile de önceden aldıgın image i tekrar bilgisayarına kurabilirsin.

  Bundan sonra bilgisayar yeniden başlayacakta ghost kendi özelliğiyle boot olarak başlangıçta açılacak ve yükleme işlemini gerçekleştirecek. Bu kadar yeniden başladıktan sonra istediğin gibi kullan...
  lostmaze
  SEVGİLİ LOSTMAZE BİRAZ DAHA AÇIKLARMISIN DİYELİM BUNU KURDUK YEDEĞİ NEREYE ALIYO SONRA DİYELİM WİNDOWS GÖÇTÜ NASIL GERİ YÜKLEME YAPICAZ???
  Şimdi ghost ta yedek alabilmen için C ve D yani 2 partiton a ihtiyacın var. C: nin yedeğini alacaksan bu yedekleri D: ye kaydediyoruz. Yani Yedeğini alacagın bölümün dosyalarını aynı bölüme kaydedemiyorsun.

  Şimdi Norton Ghost 2003 te

  Saat yanında Ghost ikonu oluşuyor buna sağ tıklayıp Backup tan Yedeğini alacagın bölümü seç. Kaydedeceğin yeri de seç. Sonra ghost otomatik olarak yeniden başlayacak. Ve Ghost programı yedek alacak sonra bilgisayar yeniden başlayacak bu kadar.

  Restore Geri alırkende yine saatin yanındaki Ghost iconuna sağ tıkla Restore tıkla Browse kısmından önceden aldıgın image i seç Sonra yapıştıracagın yeri seç Tamam de Yine bilgisayar yeniden başlayacak Başlangıçta Ghost aldıgın image i geri yapıştıracak yeniden başlattıgında bilgisayarın eski haline dönmüş olacak..
  dostlar bir bilgisayar aldık bir türlü windows kurulumu yapılamıyor
  application error hatası veriyor neyin nesi anlayamadım...
  Kullandıgın CD de bir sorun vardır. Yada Ram'lerde bunları kontrol et.

  Ama kurulumun yarısında hata veriyorsa Ramlerden olabilir.
  Asagidan nasil kullanacagini anlatiyor kolay gelsin

  Buradan
  EMEĞİNİZE SAĞLIK SAĞOLUN ARKADASLAR
  arkadaşlar bağişlayın ama bu ghost 9.0 da mı aynı 2003 gibi calışıyor yoksa farlı seyler yapmak mı gerekiyor.ben 9.0 da imajını aldıgım sürücüyü tekrar yüklerken hata veriyor, yüklemiyor yardımcı olur musunuz?....tesekkürler..
  arkadaşlar bugun windowsu kurmak için 5-6 saat ugraştım. sebebine gelince dün ghostu deneyeyim dedim. xp D de kurulu idi. ghostunu aldım bazı programları sildikten sonra ghost ile yeniden yukleyeyim dedim. bilgisayar açıldıktan sonra ilerlemek için illa C sürücüsünün de seçili olmasını istedi. bende mecburen hem c yi hemde windowsun bulunduğu d yi seçtim. yukledim! sanıyordum bilgisayar açılmadı. xp cd sini taktım ki ne göreyim harddisk birleşmiş tek olmuş benim canım mp3 ler pufff . hatam nerde bu konuda bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim. windows şu anda c de kurulu ve programı kurup kurmamada tereddud ediyorum.
  çözdüm sorunu malesef kendi hatam yuzunden gitti mp3 ler onlar çok önemli değilde çocugun bir yıgın resmi ve videosu varsı yedeklemediklerim kayboldu gitti. şimdi çok guzel oldu hatta dun tekrar yukleyeyim dedim. en az 3 saat suren kurulum guncelleme programlar vs 3 dakika surmedi.
  sağolsan
  super
  tesekkurler