Bilgisayar > Sky Star 2 ile Neler Yapılabilir Diyenler buyrun

  Arkadaslar !!!!!!!!!!!

  CHIP'teki "Bedava Download" yazısı üzerine bu karta ilgi çok arttı. Söz konusu olay aslında OpenSky abonesi birine uydudan göndertilen yayınları araya girip çalmakan ibaret(MAC adresi korsanlığı). Gerçekten, kartın yapısı buna uygun, gerekli korsan yazılımlar hazır. Abone birine gönderilen Webcam görüntüleri, JPEG'ler, MP3'ler, programlar kolayca indirilebilir. Ama bu olay "uydudan bedava internet" değil. Çünkü abone olmadığınız sürece talep ettiğiniz size özel birşeyin size uydu üzerinden gönderilmesi söz konusu değil.

  SS2 kartı ile şunlar yapılabilir;
  1) Tüm türk ve yabancı, şifreli ve şifresiz digital tv ve radyo yayınlarını bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz (digital uydu alıcısı görevi).
  2) MPEG-4 gibi normal digital DVB uydu alıcılarının alamadığı "streaming media" yayınlarını alabilirsiniz.
  3) yayınları hard diskinize(HDD)kaydedebilirsiniz. (40GB HDD'de 24 saatlik TV yayını saklanabilir) SkyStar2 kartına DiSEqC sviç kullanarak 4 taneye kadar çanak bağlanabilir.
  4) Uydudan internet hizmeti alabilirsiniz.(tek yönlüdür. sadece internetten büyük dosyaları bilgisayarınıza hızlı indirmek(download) için yararlıdır. Normal internet bağlantınıza ilave olarak bir de uydudan bir servis sağlayıcıya abonelik gerektirir.)Çift yönlü için çanak ve gerekli sistem daha değişik. Şu anda sadece tek yönlü uydu internet abonesi olabilirsiniz(sizden gidecek dosya v.s. için yerel abonelik ve internet(modem bağlantısı) gereklidir. Uydudan SS2 kartınızdan yararlanarak hızlı download yapabilmeniz için ayrıca ilave olarak uydudan servis sağlayıcı aboneliği gerekiyor. Bunun için çanağınızın baktığı uyduda bulunan bir internet servis sağlayıcının programını indirip makinenize yüklemeniz ve servis sağlayıcıya kredi kartınızla abone olmanız gerekmektedir. (Tek yönlü için gidiş yönü mevcut internet aboneliğinizle olacağından bu abonelik mevcut aboneliğinize ek olacağından masrafınız artacak, ancak her türlü "download" hızınız çok yükselecektir.) 7derece doğu W3 uydusundaki http://www.opensky.eutelsat.net/(openSky) için en küçük bir çanak yeterlidir.
  5) Eğer ekran kartınız "TVout" özelliğine sahipse uydu yayın görüntülerini bilgisayarınızdan TV'nize de aktarabilirsiniz. Yine de eğer amacınız TV'den izlemek ise görüntü kalitesi bakımından normal bir uydu alıcısı almanızı tavsiye ederiz. Bilgisayardan izlenen görüntü kalitesi mükemmeldir. TV'ye aktarılan kalite ise ekran kartınıza bağlı.
  6) Kart ile birlikte verilen CD'lerde her türlü bilgi mevcut. Kartın bilgisayara takılışı çok kolaydır, ancak kısa devre, statik elektrik gibi nedenlerle kartı veya bilgisayarınızı kolayca bozabilrsiniz. Kartın tüm fonksiyonlarından yararlanabilmeniz için gerekli kurulumlar(programlar)ileri derecede bilgisayar bilgisi gerektirir.
  Bilgisayarınızda boş bir PCI slotu varsa SS2 kartı sizin bilgisayarınızda da çalışabilir.

  (Bilgi için Uydutvhaber sitesine teşekkürler.)


  Saygılar kolay gelsin
  tşk dostum ellerine saglık
  ellerine sağlıkk
  sağol usta teşekkürler
  ne yapilir bi bende bakim sagol
  sagol kardes
  teşekkürler eline sağlık..
  Sağol kardeş
  bir bakalım ellerine sağlık kardeş
  çok saol iyi bilgi
  ellerine emeğine sağlık
  TEŞEKKURLER
  HERKESE SLM ARKADAŞLAR
  eline saglık
  merhabalar ben de skystar almayı düşünüyorum we tps yayınlarını izlemek istiyorum... şu an yapabiliyor muyum bana yardım ederseniz sewinirim... saygılar...
  Sizi buraya alalım https://www.main-board.com/dvb-s/76737-progdvb-powerinstall-eklentileri.html ve ordan Progdvb eklentisi olan Vplug linkine tıklayarak gerekli eklentiyi indirin. Ayrıca şifresi çözülebilen kanallarıda BURADAN takip edebilirsiniz.