Magazin > The Life Aquatic Suda Yaşam

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Fantastik / Macera / Komedi
  Gösterim Tarihi
  11 Mart 2005
  Yönetmen
  Wes Anderson
  Senaryo
  Wes Anderson , Noah Baumbach
  Görüntü Yönetmeni
  Robert D. Yeoman
  Müzik
  Mark Mothersbaugh

  2004, ABD

  Oyuncular
  Bill Murray (Steve Zissou) , Cate Blanchett (Jane Winslett-Richardson) , Owen Wilson (Ned Plympton) , Anjelica Huston (Eleanor Zissou) , Willem Dafoe (Klaus Daimler) , Jeff Goldblum (Hennessey) , Michael Gambon (Drakoulias) , Bud Cort (Bill Ubell) , Robyn Cohen (Anne-Marie Sakowitz) , Noah Taylor (Wolodarsky)

  Dünyaca ünlü bir okyanus bilimci olan Steve Zissou kendi adını taşıyan ve Zissou Takımı diye bilinen bir araştırma ekibinin lideridir. Bir önceki açık deniz maceralarında belgesel çekimleri esnasında ortağı bir köpekbalığı tarafından öldürülür ve Zissou intikamını alabilmek için yeniden denize dönmeye karar verir.

  Büyük bir ekip kuran bilimadamının aslında köpekbalığından daha önemli sorunları vardır. Hayat hikayesini yazmak için peşinden ayrılmayan gazeteci Jane ve ekibe yeni aldığı Ned. Ned'in uzun yıllardır görmediği oğlu olma ihtimaliyle beraber, her ne olursa olsun denize açılmaya karar verir Zissou ve bütün dünyada geçen efsane olabilecek bir maceranın ortasında bulur kendini.

  Filmin Fragmanını Aşağıdan İndirip İzleyebilirsiniz
  :download:
  saol paylaşımın için