Videolar > Kanoute Golünü Filistin İçin Attı

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti.

  Kanoute, dün akşam oynanan İspanya Kral Kupası mücadelesinde Deportivo de La Coruna'ya gol attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan siyah tişörtünü seyircilere gösterdi.

  2-1 galip geldikleri maçın 40. dakikasında takımının 2'inci golünü atan Kanoute sevinci yaşarken formasını kaldırdı ve altına giydiği üstünde İngilizce, Arapça, İspanyolca ve Çince Filistin yazan tişörtünü gösterdi. Kanoute'nin bu protestosuna Brezilyalı ve Katolik olan takım arkadaşı Luis Faibiano'dan da destek gördü.

  Müslüman kimliğini her fırsatta gözler önüne seren Kanoute, daha önce takımının formada bahis sitesinin reklamı olduğu için sahaya çıkmak istememiş ve reklamsız forma ile sahaya çıkmıştı. Kanout ayrıca, Sevilla kentindeki göçmen Müslümanların kullandığı ancak kontratı bittiği için satışa çıkarılan camiyi satın almıştı.  HABER 7
  her alanda direnişimiz devam edecektir Allah (c.c) ın da izniyle
  Tebrik ediyorum kendisini. Helal olsun...
  O golü bende izledim adama gerçekten helal olsun çok takdiir ettim.
  İnşallah bizim sahalarımızda da aynı protestoyu görürüz.
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız

  Kanoute'ye Filistin Cezası
  10 Ocak 2009

  Sevilla-Deportivo maçında gol attıktan sonra tişörtüyle Filistin'e destek mesajı veren Kanoute'ye ceza verildi.  İspanya Futbol Federasyonu Rekabet Komitesi, hafta içinde oynanan Sevilla-Deportivo maçında gol attıktan sonra formasının altındaki ''Filistin'' yazılı tişörtü gösteren Sevillalı futbolcu Kanoute'ye 3 bin Avro para cezası verdi.

  Mali asıllı Kanoute'nin, İsrail'in, Gazze Şeridi'ne saldırılarından dolayı Filistin'e destek vermek için formasının altındaki ''Filistin'' yazılı tişörtü göstermesini, ''Saha içinde futbolcular, dinsel veya siyasi temalı hiçbir mesaj verilemez'' maddesine aykırı bulan Rekabet Komitesi, bu futbolcuya para cezası verilmesini karara bağladı.

  Komiteden 3 bin Avro para cezası alan Kanoute, formasını çıkardığı için maçta da sarı kart görmüştü.
  doğru karar almış federasyon,herhangi bir kasıt yok, bu yaptıgı zaten ceza gerektiriyor yönetmeliklere göre.
  ama helal olsun kanuteye.
  aslan yürekli kardeşimiz bizim, ALLAH ayağına güç kuvvet versin, çektiği şutlar, ceza sahasındaki her vuruşu gol olsun, ALLAH hem dünya hem ahiret güzelliklerini önüne sersin, imkan olsada ödediği cezayı bizler ona iade etsekte bu da ona ceza verenlere kapak olsa....
  duyarlı bir futbolcuymuş
  helal olsun
  Konu Videolar Bölümüne daha Uygun Görüldü