Biyografi > Sefa Sirmen

  Sefa Sirmen Kimdir - Sefa Sirmenin hayati - Sefa Sirmen biyografi

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  1949 yılında Gölcük 'ün İhsaniye köyünde doğdu. İlkokulu İzmit 'te, ortaokulu Gölcük'te, liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nde okudu. Tahsil hayatından sonra siyaset ve iş hayatına atıldı.Evli ve 3 Çocuk babasıdır.

  1971-1977 yılında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı, 1977-1980 yıllarında Gölcük Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 1983 yılında SODEP Kurucu Üyesi oldu ve İkinci Başkanlık görevinde bulundu. 1989 Mahalli İdareler seçimlerinde SHP'den adaylığını koyarak İzmit Belediye Başkanı seçildi.

  İlk beş yıllık belediye başkanlığı döneminde İzmit 'in Büyükşehir statüsüne kavuşabilmesi için büyük mücadeleler verdi. 1993 yılı Eylül ayında İzmit'in Büyükşehir olmasıyla birlikte hedefine ulaştı. 1994 yerel seçimlerinde SHP'den ikinci kez adaylığını koyarak, ilk kez İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.1999 yılında yeniden İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

  2002-2007 yılları arasında Kocaeli Milletvekili olarak TBMM'de görev yaptı..


  Ailesinde de kendisi gibi politikacılar bulunan Sirmen, TBMM eski başkanlarından Fuat Sirmen ile kurucu meclis üyelerinden Mustafa Sirmen'in yeğenidir. Ağabeyi Rıza Sirmen ise 18. dönem Kocaeli Milletvekili ve İhsaniye Belediye Eski Başkanlığında bulunmuştur.

  2008 yılında CHP Kocaeli İl Başkanı seçildi.

  Sefa Sirmen aynı zamanda Kocaelispor Kulüp Başkanlığı, Kocaeli Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerini de yaptı. Bir dönem Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde de bulundu.

  [COLOR=DarkRed] İzmit İçin Yaptığı Projeler
  Kentsel ve Endüstriyel Su Temini (Yap İşlet Devret) Projesi

  Yuvacık Barajı Projesi

  İzmit Doğalgaz Projesi

  İzmit Çevre Entegre Projesi

  Yuvam İzmit Toplu Konut Projesi

  Rıhtım, Marina ve Sahil Düzenlenme Projesi

  Büyükşehir Belediye Sarayı ve Belsa Plaza

  Süleyman Demirel Kültür Merkezi

  İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali

  İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi

  Outlet Center

  Olimpik Buz Salonu

  İtfaiye Merkezi

  Tren Yolu'nun Şehir İçinden Sahil Kenarına Taşınması ve yerine Yürüyüş Yolu Yapılması

  KEV Sefa Sirmen Tesisleri

  İzmit Et Kombinası
  izmit -Gölcük doğumluyum bende
  gerçekten başarılı işlerde imzası bulunuyor
  paylaşıma teşekkürler:)
  Sefa Sirmen :

  “CHP’yi sanki dine karşı bir parti gibi tanıttılar, aslında hiç öyle bir şey yok. Her mahalleye, mahalle evlerini kuracağız. Bu evlerde değişik etkinlikler yapılacak. Bunun yanında Kur’an kursları da verilecek. Kur’an öğrenmek isteyen çocuklara, Diyanet’in denetiminde, müftülükler ile işbirliği içinde bunu yapacağız.. Her mahallede bunu yaygınlaştıracağız. Yani o mahallede ihtiyaç olan her şey o evlerde gerçekleştirilecek.[COLOR="darkred"]”

  CHP’li Sirmen, sanata ve kültüre değer verildiği gibi cami cemaatine de sahip çıkılması gerektiğini savundu konuşmasında.