Eğlence > Ders Alınacak Bir Eşek Hikayesi

  Köyün birinde,bir adamın eşeği,kör kuyulardan birine düşmüş.Hayvancık saatlerce acı içinde kıvranmış,anırmış,sesini duyurmaya çalışmış.Derken eşeğin sahibi kuyunun başına gelmiş.Bakmış zavallı eşek kuyunun dibinde melül mahzun bakıyor,üstelik de yaralı.Gitmiş köylüleri çağırmış.Ne yapsak,ne etsek de şu eşeği kuyudan çıkarsak derken,bakmışlar ki zavallı hayvan zaten yaralı,belki de kırığı çıkığı var,çok acı çektiği de belli,kurtarılsa da işe yaramaz düşüncesiyle çıkarmaktan vazgeçmişler ve üzerini toprakla doldurmaya karar vermişler.
  Başlamışlar kuyuya toprak atmaya.Zavallı hayvan,üzerine gelen toprakları,her seferinde silkinerek üzerinden atmış.
  Köylüler yukarıdan atmış,eşek silkelenerek her defasında toprağı altına almış.Derken,ayaklarının altına aldığı toprak sayesinde her defasında biraz daha yükselmiş ve giderek yukarıya çıkmaya başlamış.
  Köylüler de şaşırmışlar hayvanın giderek yükselmesine.Onlar toprağı atmış,eşek yükselmiş derken sonunda hayvan kuyudan çıkmayı başarmış.
  Hayat bazen bizim de üzerimize abanır,üstümüzü toz toprakla örtmeye çalışanlar çok olur.Bunlarla baş etmenin tek yolu sızlanmak değil,düşünüp silkinmek ve kurtulmaya çalışmaktır.Aydınlığa bir adım daha yaklaşmaktır.Kör kuyuya düşsek bile.

  Sabah gazetesinin 12 Ocak 2009 Ankara ilavesinde Ersin Ramoğlu adlı yazardan yazdım.
  Çok Güzeldi her ne olursa olsun hayata karamsar bakmamak adına
  Güzel bir fıkraydı
  teşekkürler bizlerle paylaştığın için
  paylaşımın için sağol
  paylaşımın için teşekürler
  Gerçekten ders alınması gereken bi yazıydı..
  bu güzel paylaşım için sağol
  paylaşım için saol
  Paylaştığın için teşekkürler emeğine sağlık