Spor > 'Frisk korkmasın'

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Futbol düşmanı benzetmesi yapılan Jose Mourinho, hakem Anders Friskin istifasıyla ilgili sessizliğini bozdu: Eleştiriler her zaman olacaktır. Bizi de tehdit ediyorlar, bırakalım mı...

  Rotha dava açıyor
  Olaylı Barcelona - Chelsea karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamalarla İsveçli hakemin istifasında başrolü oynayan İngiliz ekibinin teknik direktörü Jose Mourinho konuştu... UEFA Hakem Komitesi Başkanı Volker Rothun kendisi hakkında yaptığı Futbol düşmanı benzetmesi için özür beklediğini söyleyen Portekizli çalıştırıcı, Rothun önünde iki yol var; ya özür dileyecek ya da dava açacağım dedi.

  Frisk utanç kaynağı
  Frıskin hakemliği bırakmasıyla bir ilgisinin olmadığını söyleyen genç teknik adam kendisini şöyle savundu: Frisk, Barcelona maçında çok kötü bir yönetim gösterdi ve haksız yere Drogbayı oyundan atarak mağlubiyetimizi hazırladı. Friskin hakemliği bıraktığını açıklaması futbol adına tam anlamıyla bir utanç kaynağı... Benim bir açıklamamla hakemliği bırakıyorsa, kendi kariyerini tekrar gözden geçirmesi gerekir...

  "Herkese Ders Olsun"
  Futbolda her gün teknik direktör ve futbolcuların da eleştirilere maruz kaldığını söyleyen Mourinho, Ben de hata yaptığımda eleştiriliyorum, futbolcular da... Bu çok normal bir olay. Ancak tehdit alınca arkamı dönüp gitmiyorum ifadesini kullandı. İsveçli hakem Frisk ise, Teknik direktörler konuşmadan önce bir kez daha düşünmeli. Ben artık sahalara dönmeyeceğim. Bu herkese ders olsun diye konuştu.
  frisk alınganmış biraz, gerçi adamın başına son günlerde gelmeyen kalmadı hatırlarsanız şampiyonlar liginin bir maçında kafası yarılmıştı roma taraftarının attığı sert bir cisimle.