format atmam için yardım pls

  günaydın sevgili dostlar elimde suan bir xp pro sp2 yüklkü cd si var mevcut işletim sistemimde aynısı fakat donanım problemlerini asamıyorum nedenlerini bilmesemde bunu aşmak için format atmak tekrar xp prp sp2 yi kurmak istiyorum kolay ama temiz bir format olsun diyorum bana adım adım basit bir şekilde formatın nasıl atılacağını atıldıktan sonra donanımın otomatik olarak tanınıp tanınmadığını ve kuru anlatabilirmisiniz yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler...
  donanimda ne gibi bir sorun yasiyorsun.. ona göre format atmadan belki kurtarabiliriz.. daha iyi olmazmi...
  öncelikle adsl 256 bağlantım olmasına rağmen verdiğim ip adreslerini güncel dnsleri proxy ayarlarını kabul etmiyor ve sık sık hattan düşüyorarasıra monitörde titremler oluyor ki bunu bios pilinden kaynaklandığını snaıyorum ama emin değilim profesyonel bi kullanıcıda olmadığımdan yanlış birseyde yapmak istemiyorum.bunun yanı sıra generic host win32 hatası sıksık oluyor explorerda yönlendirildiğim sayfaların çoğu acılmıyor msn mesneger kurulumunda hata oluyor güncelleme yapamıyorum ayarlamalarla ilgili bi çok profesyonel kullanıcıdan tavsiye aldım ama ne yaptıysam olmadı sanırım format ii bir secenek ne dersin?ayrıca ilgin için tesekkürler.
  donanımda sorun yaşıyorsan format niye atıyorsun onu anlamış değilim. hem xp cd si sana gereken yardımı yapacaktır. cd ile boot ettikten sonra cd de sana yardımcı olacak herşey yazıyor. kolay gele
  Arkadasim PC yi XP CD si ile baslattiginda zaten kurulum asistani seni yönlendirir ve diledigin gibi format cekebilirsin.

  Ama böyle baglanti ve program sorunlarin varsa kesinlikle SP2 siz bir XP tavsiye edrim. Su an varmi bilmiyorum ama bahsettigin hatalarin ana sebeplerinden biri SP 2 dir.
  @hamaz

  kusura bakma kardes ayni anda yazmisiz seninkini görmedim ama ayni noktada bulusmusuz
  evet ustam sp2 sorun cıkarıyor. ben hiç kurup kullanmadım. arkadasın bahsettiği hatalara uzak oldugum için bunu bilemiyorum ama format olayı için hemfikiriz.
  hepinize ilginiz için tesekkür ederim.en azında moral buluyorum biraz daha sakin düşünüyorumyemin ediyorum bunda önceki pc yi ayağımın altına aldım paramparca ettim ve sobada yaktım biraz sinirsel rahatsızlığım var ama bunuda böyle yapmak istemiyorum canım yanıyo.tekrar teekkürler
  demekki sen apartman katında oturmuyorsun. yoksa pencereden dışarı atardın. ben 3 tane sallamışımda bugüne kadar. ama olsun onlarsızda olmuyor.
  EMEĞİNİZE SAĞLIK SAĞOLUN ARKADASLAR