Bilgisayar > Linux' tan medet ummak

  Bütçesi Microsoft tarafından ödenen; geçtiğimiz ay bir kısmı açıklanan ve Sanal Âlem'de yer verdiğimiz Microsoft-Linux karşılaştırmasının tamamı açıklandı. Buna göre Windows Server 2003'ün Red Hat Linux'a göre daha az açığı bulunuyor. Araştırma Microsoft'un güvenlik açıklarını daha çabuk kapattığını da içeriyor. Buna göre Red Hat kullanan sistem 12 bin gün tehlike altında kalmışken bu oran Microsoft'ta sadece 1600 gün oldu. Aynı üstünlük Apache ve MySQL ikilisine karşı IIS ve MS-SQL'de de 174'e karşı 52 açıkla Microsoft lehine.
  Araştırmada rakip olarak konumlanan Red Hat ise güvenlik açığı olarak adlandırılanlardan sadece sekiz adedinin yüksek güvenlik açığı olduğunu hatırlattı.

  Detaylı bigi için;

  » http://www.microsoft.com/windowsserversystem/facts/
  Ben Linux un ve Microsoft un Tüm sürümlerini kullandım. İşte bu yüzden ayrıntılı olarak özellikleri hakkında bilgi verebilirim...

  Linux güvenlik bakımından Windowstan daha güvenli bir program. Bunu tersini iddia eden kişiden şüphe ederim. Çünkü dünyanın en iyi yazılımcılarıda bu konuda birleşmiş durumdalar. Bu yüzden büyük firmalar Windows server ları değilde Linux, Unix Serverları kullanmaya başladılar. Nedeni ise daha güvenli olması.

  Ama şuda varki Linux Windows kadar Donanım ve Yazılımsal olarak uyumlu değil bu linux un en büyük eksisi bu yüzden Windows u kullanıyoruz.

  Bir deney yapılmıştı. İnternet üzerinden TV görüntüsünü Windows cızırtılı bir şekilde veriyordu ama aynı görüntü Linux te Net'ti...